لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۹

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: بارها به ایران گفته‌ایم صبوری استراتژیک پرزیدنت ترامپ را با ضعف اشتباه نگیرند


مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا - آرشیو
مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا - آرشیو

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با تاکید بر این که افرادی که سفارت آمریکا در بغداد را مورد یورش قرار دادند از معترضان نبودند، آنها را تروریست‌هایی خواند که از سوی رژیم ایران سازماندهی، تجهیز، و تربیت شده‌اند.

خانم اورتگاس روز چهارشنبه ۱۱ دی ماه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز گفت: «ما مدتی است که با این تهدیدها از سوی رژیم ایران روبرو هستیم. اگر می‌خواهید معترضان عراقی در بغداد را ببینید، به میدان التحریر بروید؛ جایی که مردم عراق مشغول اعتراض مسالمت‌آمیز به فساد و دیگر موارد هستند.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: «کارزار فشار حداکثری ما جواب داده است. ... ما بارها به ایران گفته‌ایم صبوری استراتژیک پرزیدنت ترامپ را با ضعف اشتباه نگیرند.» وی افزود: «پرزیدنت ترامپ و مایک پمپئو چندین بار به ایران پیشنهاد دیپلماسی داده‌اند و هربار شاهد این گونه عملیات نظامی و اقداماتی مشابه این توسط تروریست‌ها بوده‌‌ایم.»

مورگان اورتگاس در پاسخ به این پرسش که آمریکا چه زمانی می‌خواهد موجب شود که ایران،‌ و نه نیروهای نیابتی‌اش، بهای این کارهایش را بپردازد، گفت که ایالات متحده یک سال و نیم است که ایران را وادار کرده‌ هزینه رفتارش را بپردازد. وی افزود: «هرگونه اشاره به این که سیاست ما در قبال ایران جواب نداده، هیچ نشانی از حقیقت در خود ندارد. ما می‌توانیم در همان حالی که کارزار فشار حداکثری خود را ادامه می‌دهیم و از خودمان دفاع می‌کنیم، دیپلماسی صلح‌آمیز با ایران را نیز دنبال کنیم.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG