لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۳

کمپین انتخاباتی اوباما و رامنی در اوهایو


باراک اوباما رییس جمهوری امریکا و میت رامنی کاندیدای جمهوریخواه ریاست جمهوری کمپین های انتخاباتی خود را در ایالت مهم اوهایو ادامه می دهند.
اوهایو یکی از ایالت هایی است که انتظار می رود برنده را تعیین کنند و در چهار هفته ای که به رای گیری در ۶ نوامبر باقی مانده است، جدیدترین نظر سنجی ها حاکی است آنها عملا شانه به شانه حرکت می کنند.
آقای اوباما علیرغم آن که در نخستین مناظره تلویزیونی در هفته گذشته زمینه را به آقای رامنی باخت، شام دوشنبه در یک گردهمایی جمع آوری پول به طرفدارانش گفت او تصمیم دارد انتخابات را ببرد، و از آنها خواست تا روز رای گیری به کوشش ادامه دهند.
پیشتر در روز دوشنبه، میت رامنی رییس جمهوری را متهم کرد به ویژه در مورد خاورمیانه رهبر ضعیفی است.
او در نخستین سخنرانی عمده خود در باره سیاست خارجی گفت در دوره ریاست جمهوری اوباما ، امریکا بجای آن که از آنچه او " قدرت عظیم خود برای شکل دادن به تاریخ" نامید استفاده کند، دستخوش حوادث بود.
رامنی پرزیدنت اوباما را به ناتوانی در رهبری رویدادها در سوریه متهم کرد و خروج نیروهای امریکا از عراق را " زود رس" نامید .او گفت امریکا و اسراییل روز به روز بیشتر از هم جدا می شوند و آنرا عاملی که موجب شده است ایران جسور شود توصیف کرد.
رامنی همچنین گفت او در مورد دفاع موشکی در اروپا نسبت به روسیه انعطاف پذیر نخواهد بود.
کمپین اوباما بی درنگ به سخنان رامنی پاسخ داد و گفت جلو بودن رییس جمهوری از آقای رامنی در نظر خواهی های مرتبط با امنیت ملی بی دلیل نیست، و به پایان جنگ در عراق و کشته شدن اوسامه بن لادن رهبر القاعده استناد کرد.
دو کاندیدا قرار است هفته آینده در دومین مناظره شرکت کنند و به پرسش های شهروندان در باره مسائل داخلی و خارجی پاسخ دهند. سومین مناظره آنها که بر سیاست خارجی متمرکز خواهد بود در اواخر اکتبر برگزار خواهد شد.
مناظره جو بایدن معاون رییس جمهوری و پال رایان، یار انتخاباتی میت رامنی روز پنجشنبه صورت خواهد گرفت.
XS
SM
MD
LG