لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۰

مامور پلیس آمریکایی به اتهام قتل یک سیاهپوست بازداشت شد


مامور پلیس آمریکایی به اتهام قتل یک سیاهپوست بازداشت شد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

یک مامور پلیس سفید پوست در ایالت کارولینای جنوبی آمریکا، به اتهام قتل عمد یک مرد سیاه پوست بازداشت شد. بازداشت او پس از آن صورت گرفت که با انتشار ویدئویی در رسانه ها روشن شد نحوه تیراندازی پلیس به وی نشان از قتل عمد دارد.

والتر اسکات ۵۰ ساله روز شنبه گذشته به ضرب مستقیم گلوله این مامور پلیس سفیدپوست در شهر چارلستون شمالی در کارولینای جنوبی کشته شد. پلیس به علت شکسته بودن چراغ ترمز، خودروی او را متوقف کرده بود.

تصاویر ویدئویی که با تلفن همراه گرفته شده نشان می‌دهد پلیس از پشت سر با شلیک چندین گلوله والتر اسکات را در حالی که می‌دوید، از پای در می‌آورد.

مایکل اسلگر ۳۳ ساله مدعی است قربانی، در پی کشمکش و درگیری دستگاه شوک الکتریکی او را گرفت و فرار کرد.

فرد ناشناسی این تصاویر ویدئویی را با موبایلش گرفت و آن را به خانواده والتر اسکات داد. وکیل خانواده هم ویدئو را به روزنامه نیویورک تایمز رساند و سه شنبه منتشر شد.

کریس استوارت، وکیل مدافع خانواده مقتول گفت «اگر این ویدئو نبود چه می‌شد؟ اگر هیچ شاهد یا قهرمانی، آنطور که من او را می‌خوانم، نبود چه می‌شد؟ اینطور نمی‌شد. زیرا همانطور که می بینید، گزارش‌های اولیه چیزی کاملا متفاوت می‌گویند. مامور پلیس گفته اسکات به او حمله کرد، تیزرش را گرفت و می‌خواست علیه وی استفاده کند. اما یک نفر داشت ماجرا را تماشا می‌کرد.»

پلیس کارولینای جنوبی و مرکز تحقیقات جنایی ایالتی، تحقیق درباره این حادثه را آغاز کرده است. وزارت دادگستری و پلیس فدرال آمریکا، اف.بی.آی، نیز هر کدام جداگانه تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند.

کیس سامی شهردار چارلستون شمالی گفت «وقتی اشتباه می‌کنید، اشتباه کرده‌اید؛ و وقتی تصمیم بدی می‌گیرید فرقی نمی‌کند که مامور بوده‌اید یا یک شهروند عادی در خیابان. باید بپذیرید که تصمیم بدی گرفته‌اید.»

تیم اسکات سناتور ایالت کارولینای جنوبی که آفریقایی تبار است در توئیترش در خصوص این تیراندازی نوشته: «کاملا بی‌معنی، کاملا غیرلازم و قابل اجتناب بود.»

XS
SM
MD
LG