لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۸

مناسبات آمریکا و فیلیپین


جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اخیرا در اتاق تجارت آمریکا در مانیل درباره مناسبات آمریکا و فیلیپین سخن گفت و یادآور شد این رابطه ای جدید نیست.
او گفت برای بیش از ۱۰۰ سال، دو کشور در کنار هم و شانه به شانه ایستاده اند، به ویژه در جریان جنگ جهانی دوم و اخیراً درپی یکی از بدترین فاجعه های طبیعی جهان. و امروز به عنوان دو دمکراسی پویا، که به حفظ قدرت و کامیابی یکدیگر پای بند هستند.
وزیر امور خارجه آمریکا گفت : درنیمه نخست ۲۰۱۳، اقتصاد فیلیپین در میان سریعترین اقتصادهای روبه رشد جهان قرارداشت. فیلیپین آن نوع انتقال و دگرگونی را ثابت کرد، که بازار آزاد، مردم آزاد و آزادی عقاید ممکن می سازد. آنها، همراه با هم، قادرهستند روحیه خلاقه فرد فرد انسان ها را به حرکت درآورند.
جان کری ادامه داد: حالا، لحظه ای مهم برای فیلیپین و فصل بعدی تاریخ مشترک ما است. مشارکتی فراسوی اقیانوس آرام، که قادر است معیارها را بالا ببرد، فرصت های جدیدی فراهم آورد، ۴۰ درصد تولید جهان را در یک گروه اقتصادی متمرکز کند و میلیون ها شغل جدید بوجود آورد.
وزیر امور خارجه آمریکا در پایان گفت: فیلیپین و ایالات متحده آمریکا فرصت دارند شالوده نیرومند تری برای رشد و توسعه اقتصادی پی ریزی کنند. ما متعهد هستیم برای آسانتر ساختن مسافرت و مبادلات بین دو کشوربا دولت فیلیپین کار کنیم. هدف ما این است مبادلات بین آمریکا و فیلیپین را گسترش دهیم و امکانات بیشتری برای کامیابی و موفقیت کشورهایمان فراهم آوریم.
XS
SM
MD
LG