لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۲

پنتاگون: صدها کودک تحت تکفل نظامیان مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند


آرون مسا، یک نظامی از ایالت اوهایو، به جرم آزار جنسی یک کودک و تولید پورنوگرافی کودکان در دادگاه نظامی به ۳۰ سال زندان محکوم شد.
آرون مسا، یک نظامی از ایالت اوهایو، به جرم آزار جنسی یک کودک و تولید پورنوگرافی کودکان در دادگاه نظامی به ۳۰ سال زندان محکوم شد.

بر اساس داده های وزارت دفاع آمریکا، صدها کودک در خانواده های سربازان هر سال قربانی آزار و اذیت های جنسی هستند.

این اطلاعات را پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، صرفا در اختیار خبرگزاری آسوشیتدپرس قرار داده است.

طبق این اطلاعات، آزار و اذیت افراد تحت تکفل نظامیان، معمولا بدست عضو نظامی مذکر صورت می گیرد و در رتبه بعد، دیگر اعضای خانواده نظامیان مرتکب چنین آزاری می شوند.

این آمار فهم بهتری از وسعت آزار و اذیت جنسی کودکان در خانواده نظامیان فراهم می کند. نبود شفافیت در روند مسائل حقوقی نیروهای مسلح، یافتن مقیاس آزار و اذیت جنسی کودکان در خانواده نظامیان را سخت کرده است.

بیش از یک میلیون نفر تحت تکفل نظامیان هستند و پرونده های آزار و اذیت جنسی به نسبت این جمعیت، اندک است. اما برای حرفه ای که به عزت و نظم خود افتخار می کند، هر پرونده آزار و اذیت جنسی بسیار ناپسند است.

طبق اطلاعات داده شده، دست کم ۱۵۸۴ کودک اثبات شده است که از افراد تحت تکفل نظامیان بین سال مالی ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند.

از این تعداد، ۸۴۰ مورد را افراد نظامی مورد آزار و اذیت قرار دادند و ۳۲۲ مورد از افراد تحت تکفل نظامیان را نیز دیگر اعضای خانواده آنها مورد آزار و اذیت قرار دادند. قربانیان عمدتا مونث بودند.

XS
SM
MD
LG