لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۷

"آفست سوم" تکنولوژی جدید وزارت دفاع آمریکا برای حفظ برتری نظامی


Sharon Napoleon holds a program as she stands outside a viewing for legendary singer Aretha Franklin at New Bethel Baptist Church, Aug. 30, 2018, in Detroit.
Sharon Napoleon holds a program as she stands outside a viewing for legendary singer Aretha Franklin at New Bethel Baptist Church, Aug. 30, 2018, in Detroit.

معاون وزارت دفاع ایالات متحده روز دوشنبه در نشستی که در موسسه شورای آتلانتیک در واشنگتن برگزار شد به تشریح تکنولوژی موسوم به "آفست سوم" پرداخت که در حال حاضر پنتاگون روی آن کار می کند.

رابرت ورک در این نشست، که درباره نقش آمریکا در جهان بود، گفت که ایالات متحده برای حفظ برتری خود در تکنولوژی ادوات و ابتکارات دفاعی و جنگی، تلاش می کند تا "آفست سوم" را پیش ببرد.

پیشتر در سال گذشته چاک هیگل وزیر دفاع سابق آمریکا گفته بود که این تکنولوژی فرصتی بلندپروازانه از سوی وزارت دفاع آمریکا است تا با سرمایه گذاری در راه های پیشرفته، تسلط نظامی آمریکا را در قرن ۲۱ تضمین کند.

به گفته رابرت ورک، آفست سوم در واقع کار هماهنگ و تیمی بین انسان و ماشین و کامپیوتر است. او گفت، استقلال چیزی نیست غیر از "تفویض اختیار به پارامترهای خاص، حال این پارامتر چه انسان باشد و چه ماشین."

او گفت در این تکنولوژی "ماشین به کمک انسان می آید و او را توانمند می کند، ولی انسان در عین حال اختیار کامل آن را در دست دارد و فرمانده آن است." او گفت این ابزار کاری هماهنگ بین هوش انسان و هوش مصنوعی است.

او ضمن تاکید بر این که ساینس فیکشن یکی از موضوعات محبوب او است گفت "ساینس فیکشن قدرت تخیل را در انسان بیدار می کند."

ورک گفت این تکنولوژی "نه ترمیناتور است، نه اسکای‌نت، بلکه آیرون من است."

او گفت در این تکنولوژی انسان فرمانده است و اوست که کنترل عملکرد ماشین ها و کامپیوترها را در اختیار دارد و نحوه کار آنها را تعیین می کند.

معاون وزارت دفاع آمریکا گفت "ما نمی خواهیم در میدان رزم، با چین یا روسیه رقابت کنیم و بگوییم تانک در برابر تانک،" بلکه "این تکنولوژی در واقع برای پیشگیری از پیشروی استراتژی آنها در میدان نبرد است."

رابرت ورک گفت وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، در حال کار بر پدافندی استراتژیک و کاربردی برای حفظ گزینه های پیش روی دولت آینده است.

XS
SM
MD
LG