لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۴

پیوند آلت تناسلی در آمریکا سربازان مجروح را امیدوار کرد


تیم جراحی بیمارستان ماساچوست
تیم جراحی بیمارستان ماساچوست

نخستین عمل پیوند آلت تناسلی روی یک بیمار سرطانی ۶۴ ساله در آمریکا، بر این امید که چنین عملی بتواند در مورد قربانیان تصادفات و نیز سربازان آمریکایی که در اثر انفجار از این ناحیه مجروح شده اند صورت بگیرد، افزوده است.

در آنچه که باز شدن جدیدترین جبهه در زمینه رو به گسترش پیوند ترمیمی را نشان می دهد، توماس مانینگ، اهل هالیفکس در ایالت ماساچوست، پس از عملی که ۱۵ ساعت طول کشید، در وضع خوبی بسر می برد.

به گزارش آسوشیتدپرس، پزشکان گفتند آنها به گونه ای احتیاط آمیز خوش بین هستند که مانینگ سرانجام قادر خواهد بود بطور عادی ادرار کند و از نظر جنسی دوباره فعال شود. پزشکان یادآور شده اند وضعیت روحی او نقش بزرگی در بهبودی اش خواهد داشت.

دکتر کورتیس سترولو، یکی از جراحان اصلی در تیم بیش از ۵۰ نفری عمل پیوند، در یک نشست خبری گفت "از نظر احساسی پیشرفت او شگفت آور است؛ او فردی مثبت است و می خواهد دوباره کامل شود. نمی خواهد در سایه باشد."

مانینگ که مجرد است و فرزندی ندارد، در این نشست خبری حضور نداشت، اما در بیانیه ای گفت فصل جدیدی را با امید برای خودش و دیگرانی که ناراحتی او را تجربه کرده اند، آغاز می کند.

برخلاف پیوندهای نجات بخش مانند پیوند کبد یا کلیه، پیوندهای ترمیمی و بازسازی با هدف بهبود کیفیت زندگی صورت می گیرند.

دکتر آندرو لی رئیس بخش جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشکده پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز با بیان این که این "یک گام منطقی بعدی است،" گفت که بیمارستان خود را برای عمل پیوند آلت تناسلی روی یک سرباز مجروح آماده می کند.

با این حال، کاندیداهای چنین عملی هایی با خطرات جدی پس زدن بافت جدید پیوندی توسط بدن، و عوارض جنبی داروهایی که باید تمام عمر مصرف کنند، روبرو هستند. پزشکان سعی دارند میزان داروی مورد نیاز این بیماران را کاهش دهند.

XS
SM
MD
LG