لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۰

مایک پنس خطاب به کره شمالی: اگر می خواهید گفتگو کنید ما آماده‌ایم


آقای پنس در حاشیه سفر به سئول، با خانواده های فراری از کره شمالی دیدار کرد.
آقای پنس در حاشیه سفر به سئول، با خانواده های فراری از کره شمالی دیدار کرد.

معاون ریاست جمهوری آمریکا در همراهی با شرایط کره جنوبی در راهبرد دیپلماتیک، با گفتگوی بی قید وشرط با کره شمالی موافقت کرد.

مایک پنس در گفتگوی روز یکشنبه با روزنامه واشنگتن پست اعلام کرد دولت ترامپ به استراتژی حداکثر فشارهمزمان با تعامل با پیونگ یانگ ادامه خواهد داد ضمن اینکه برای گفتگوی بدون قید وشرط با کره شمالی آماده است.

معاون ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد که «فشارها بر پیونگ یانگ کاهش نخواهند یافت تا زمانی که حرکتی نشان داده شود که به باور آمریکا و متحدان منطقه ای، علامت گام معنی داری به سوی پاک کردن شبه جزیره کره از جنگ افزارهای هسته ای باشد. از همین روحداکثر فشار ادامه می یابد و شدت می گیرد اما اگر کره شمالی می خواهد گفتگو کند، ما آماده گفتگو هستیم.»

مایک پنس که از سفر کره جنوبی و شرکت در مراسم المپیک زمستانی به واشنگتن باز می گشت، در هواپیما با خبرنگاران گفتگو می کرد.

با آنکه مقامهای بلند پایه کره شمالی همزمان با حضور مایک پنس و هیات نمانیدگی آمریکا در پیونگ چانگ حضور داشتند اما هیچ گفتگوئی میان آنها انجام نشد.

وقتی از مایک پنس سوال شد کره شمالی چه حرکتی باید نشان دهد تا آمریکا تحریمها علیه آن کشور را لغو کند پاسخ داد نمی داند و ادامه داد: «به همین سبب می خواهیم گفتگو کنیم.»

مایک پنس سپس در توئیتر نوشت سخنان دوشنبه او تغییری در سیاست دولت ترامپ در قبال پیونگ یانگ نیست و تحریمهای شدیدتری بزودی اعلام خواهد شد.

پرزیدنت ترامپ از آغاز حضور در کاخ سفید به خاطر برنامه موشکی و تسلیحات هسته ای، موضع سختی علیه مقامهای کره شمالی اتخاذ کرده بود اما بتازگی مواضع مقامهای این دولت قدری نرم تر شده و برای گفتگو با پیونگ یانگ اعلام آمادگی کرده اند.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا هم در ماه دسامبر سال گذشته گفت: «ما آماده گفتگوی بی قید وشرط هستیم.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG