لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۷

مایک پنس در جمع جمهوریخواهان: برای رفتارهای جمهوری اسلامی ایران اخطار داده‌ایم


سخنرانی آقای پنس در همایش جمهوریخواهان در ویرجینیای غربی
سخنرانی آقای پنس در همایش جمهوریخواهان در ویرجینیای غربی

مایک پنس معاون ریاست جمهوری آمریکا به قانونگذار جمهوریخواه در کنگره اطمینان داد که مقابله با رفتارهای بی ثبات کننده جمهوری اسلامی ایران کماکان در دستور کار دولت ترامپ در سال جاری است.

آقای پنس در سخنرانی چهارشنبه شب ۱۱ بهمن در اردوی هماهنگی اعضای کنگره حزب جمهوریخواه با اشاره به کارنامه دولت ترامپ در مقابله با اقدامات بی ثبات کننده در جهان، از منزوی ساختن کره شمالی در بالاترین سطح به عنوان یک موفقیت عمده یاد کرد و بر اقدامات علیه دیگر فعالیت هائی خبر داد که صلح و امنیت در سطوح بین المللی و منطقه ای را تهدید می کند.

وی گفت: ما به ایران اخطار داده ایم و جنگ علیه تروریسم را به افغانستان و منطقه خاورمیانه محدود کرده ایم. رهبری فرمانده کل نیروهای مسلح و شجاعت نیروهای مسلح ما موجب شده است که داعش و خلافتش در حال فروپاشی کامل باشد.

مایک پنس در جمع جمهوریخواهان درباره ایران، کره شمالی و داعش چه گفت

معاون رئیس جمهوری آمریکا افزود: ما داعش را تا آخرین فرد از بین خواهیم برد تا دیگر مردم ما، متحدان و ارزشهایمان را تهدید نکنند.

آقای پنس با اشاره به انتخابات میان دوره ای امسال گفت حزب جمهوریخواه می تواند بار دیگر اکثریت خود را در مجالس سنا و نمایندگان را حفظ کند.

وی افزود: ما وظیفه داریم، اقداماتی را که برای مردم انجام دادیم بازگو کنیم. خرد متعارف می گوید انتخابات آتی برای جمهوریخواهان چالشی خواهد بود. خرد متعارف در سال منتهی به انتخابات پیش بینی می کرد که هیلاری کلینتون به کاخ سفید راه پیدا می کند اما ما با راهیابی به کاخ سفید تاریخ ساز شدیم و این کار را امسال ادامه خواهیم داد و اکثریت را در کنگره حفط خواهیم کرد.

پرزیدنت ترامپ نیز قرار است روز پنجشنبه در اردوی سالانه قانون گذاران حزب جمهوریخواه در ایالت ویرجینای غربی شرکت کند .

جمهوریخواهان اکثریت بسیار شکننده ای در مجلس سنا دارند اما در مجلس نمایندگان از اکثریت نسبی خوبی برخوردارند.

انتخابات در نوامبر سال جاری برگزار می شود و طی آن اعضای مجلس نمایندگان و یک سوم سنا انتخاب می شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG