لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۹

پنس عهد کرد کره شمالی با شدیدترین تحریم های آمریکا تا کنون روبرو شود


مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا، در کنفرانس خبری مشترکی با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، در توکیو گفت: «من اعلام می کنم که ایالات متحده آمریکا به زودی شدیدترین و خصمانه ترین دور از تحریم های اقتصادی که تا کنون علیه کره شمالی اعمال شده را آشکار خواهد کرد و ما به انزوای کره شمالی، تا ترک برنامه های هسته ای و موشکی اش یک بار برای همیشه، ادامه خواهیم داد.»

روزنامه واشنگتن پست گزارش داد: معاون رییس جمهوری آمریکا جزییات بیشتری ارائه نکرد، ولی مشاوران مایک پنس می گویند وزارت خزانه داری آمریکا طی روزهای آتی آن را اعلام خواهد کرد.

مایک پنس این اظهار نظر را در نخستین توقف خود در سفر پنج روزه اش به آسیا با هدف فشار بر رژیم کیم جونگ اون عنوان کرد. معاون ریاست جمهوری آمریکا پنج شنبه راهی کره جنوبی می شود تا ضمن ملاقات با رییس جمهوری آن کشور برای مقابله با پروپاگاندای پیونگ یانگ در افتتاحیه مراسم المپیک زمستانی دو هزار و هیجده شرکت کند.

مایک پنس از فِرد وارمبیر، پدر اتو وارمبیر دانشجوی آمریکایی که به پانزده سال کار اجباری در کره شمالی محکوم شده بود و مدت کوتاهی پس از بازگشت به آمریکا جان سپرد، دعوت کرده است در مراسم افتتاحیه المپیک او را همراهی کند.

دولت ترامپ سیاست «حداکثر فشار» را در برابر کره شمالی دنبال می کند.

کیم جونگ اون به اثرات منفی تحریم های آمریکا اشاره کرده است ولی نشانه ای از عقب نشینی در مواضع اش دیده نمی شود.

کارشناسان می گویند شدت موضع مایک پنس در تضاد با رویکرد رییس جمهوری کره جنوبی قرار دارد که می کوشد از مراسم المپیک برای دعوت از ورزشکاران کره شمالی و کاهش تنش میان دو همسایه استفاده کند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG