لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۴

پلوسی: ما رابطه عمیق و دیرینه‌ای با اسرائیل داریم


بخش فارسی صدای آمریکا – رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده روز جمعه روابط ایالات متحده با اسرائیل را «عمیق و دیرینه‌» توصیف کرد و گفت که روابط آمریکا با اسرائیل می‌تواند در برابر آن چه که او ضعف پرزیدنت دونالد ترامپ و نخست وزیر بنیامین نتانیاهو خواند، مقاومت کند.

نانسی پلوسی در گفتوگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «ما رابطه عمیق و دیرینه‌ای با اسرائیل داریم؛ [رابطه‌ای] که می‌تواند در برابر دونالد ترامپ و بنیامین نتانیاهو تاب آورد ... ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که ضعف آنها مانعی در مسیر روابط رو به رشد ما باشد.»

اشاره خانم پلوسی به ممنوع کردن بازدید دو عضو کنگره آمریکا از اسرائیل است.

وی تصریح کرد که تعهد ایالات متحده به اسرائیل به رهبران دو کشور وابسته نیست. این اظهارات نشان می‌دهد ممانعت از ورود الهان عمر و رشیده طلیب به اسرائیل، کمک‌های خارجی آمریکا به این کشور را – که کنگره باید تصویب کند – مختل نخواهد کرد.

رئیس مجلس نمایندگان گفت که تصمیم دولت بنیامین نتانیاهو برای ممانعت از سفر از پیش برنامه‌ریزی‌شده این دو عضو مجلس نمایندگان به اسرائیل موجب «اندوه بسیار شدید» او شده است؛ اما افزود این باعث نمی‌شود که او به دیگر اعضای کنگره توصیه کند که از سفر به اسرائیل خودداری کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG