لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۵

پلوسی با رد استیضاح می‌گوید کشور را دچار تشتت خواهد کرد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، معیاری دشوار برای استیضاح پرزیدنت دونالد ترامپ تعیین کرده است و با وجود اصرار جناح چپ حزب دموکرات به آغاز این روند می گوید «صرفا ارزشش را ندارد».

پلوسی در مصاحبه ای با واشنگتن پست گفت که «من خواهان استیضاح نیستم».

او توضیح داد: «اگر مساله ای بسیار متقاعد کننده و قاطع و دو حزبی در میان نباشد، فکر نمی کنم لزومی به طی این مسیر باشد، زیرا کشور را دچار تشتت می کند.»

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پیشتر اظهارنظرهای مشابهی کرده بود، اما این بار برای انجمن حزبی خود و رای دهندگان روشن کرد که دموکرات ها قصد ندارند سریع به سمت خلع ترامپ از قدرت پیش بروند. این رویکرد با اظهارنظرهای قبلی او تفاوت دارد. پلوسی پیشتر گفته بود که دموکرات ها برای درنظرگرفتن گزینه استیضاح در انتظار گزارش رابرت مولر بازرس ویژه درباره روسیه خواهند ماند.

این تفکر در میان دموکرات ها از این جهت اندکی تغییر کرده است که احتمالا گزارش مولر به دلیل حوزه عمل خاصش قاطعیت نخواهد داشت. دموکرات ها در مجلس نمایندگان در عوض بدون ارجاع به استیضاح تحقیقات گسترده شان را با تمرکز بر مناسبات تجاری ترامپ و رابطه با روسیه پیگیری می کنند.

الایجا کامینگز، رئیس دموکرات «کمیته نظارت و اصلاحات» در مجلس نمایندگان، یکی از قانونگذاران مسئول این تحقیقات فراگیر می گوید با پلوسی موافق است که استیضاح باید تلاشی دو حزبی باشد و در حال حاضر چنین نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG