لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۵

رمزگشایی پرونده قتل با شهادت طوطی که دائم می‌گوید "شلیک نکن"


طوطی خانگی مقتول که ظاهرا شوکه شده، دائم این جمله را تکرار می‌کند که "شلیک نکن لعنتی"
طوطی خانگی مقتول که ظاهرا شوکه شده، دائم این جمله را تکرار می‌کند که "شلیک نکن لعنتی"

همانطور که تحقیقات پلیس ایالت میشیگان درباره پرونده قتل مارتین دورام ادامه دارد، طوطی خانگی او که ظاهرا شوکه شده و دائم این جمله را تکرار می‌کند که "شلیک نکن لعنتی"، مورد توجه پلیس و خانواده مقتول قرار گرفته است.

البته این طوطی سخنگو هم مثل بقیه طوطی‌ها، قادر به مکالمه نیست و تنها برخی کلمات و جملات ساده را که از مردم می‌شنود تکرار می‌کند و کسی هم نمی‌داند آیا واقعا شاهد قتل صاحبش بوده یا خیر.

با این حال تکرار مداوم این جمله، پلیس و خانواده آقای دورام، که بهار گذشته در ۴۵ سالگی کشته شد، را به شک انداخته که شاید طوطی آخرین جمله مارتین را تکرار می‌کند که پیش از حادثه از قاتل می‌خواست شلیک نکند.

ماموران پلیس ابتدا تصور می‌کردند که این پرونده دو قربانی دارد، چرا که پیکر همسر او نیز در حالی که گلوله‌ای به سرش اصابت کرده بود، در خانه پیدا شد؛ اما پس از انتقال به بیمارستان متوجه شدند که وی هنوز زنده است.

ماجرا البته به "شلیک نکن"های این طوطی ختم نمی‌شود. چون این پرنده زیبا جملات دیگری را هم به زبان می‌آورد و با تغییر لحن و جهت حرکت سر، به نظر می‌رسد که دعوای زن و شوهر را پیش از وقوع حادثه تکرار می‌کند.

حالا همسر آقای مارتین در فهرست مظنونان پلیس قرار گرفته و با جملات طوطی خانگی آنها، این احتمال قوت گرفته که شاید پرونده "قتل و خودکشی" باشد؛ یعنی زن مارتین ابتدا او را کشته و بعد اقدام به خودکشی کرده است.

XS
SM
MD
LG