لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۱۹

پاکستان خواستار پايان دادن به حملات هواپيماهای بدون سرنشين آمريکا شد


پاکستان خواستار پايان دادن به حملات هواپيماهای بدون سرنشين آمريکا شد
پاکستان خواستار پايان دادن به حملات هواپيماهای بدون سرنشين آمريکا شد

يک کمیته امنیت ملی پارلمان پاکستان که مسئوليت بررسی شرايط جديد تعامل با نيروهای آمريکايی و ناتو را بعهده دارد روز سه شنبه خواستار پایان دادن به حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا و عذرخواهی واشنگتن برای حمله ناتو در سال گذشته شده است که به اشتباه منجر به کشته شدن ۲۴ سرباز پاکستانی گرديد.

اين گزارش، که در جلسه مشترک هر دو مجلس پاکستان توسط رئیس کمیته، میان رضا ربانی، قرائت شد، از آمريکا می خواهد تا تمام فعاليت های خود را تحت بررسی قرار دهد و حملات هواپیماهای بدون سرنشین در داخل پاکستان را متوقف سازد.

ربانی گفت: «حملات هواپیماهای بدون سرنشین بی حاصلند، باعث از دست دادن اموال با ارزش و زندگی افراد می شوند، مردم محلی را به افراط گرايی می کشند، ایجاد پشتیبانی برای تروریست ها را فراهم می کنند و احساسات ضد آمریکایی را شعله ور می سازند.»

در همين حال قانونگذاران آمريکايی، اين خواست ها را رد می کنند. جو لیبرمن، سناتور مستقل آمريکا به صدای آمريکا گفت: حملات هواپیماهای بدون سرنشین برای امنیت ملی آمریکا مهم است، و افزود: او باور ندارد که باید متوقف شود.

سناتور دموکرات دایان فاینستین، رئیس کمیته اطلاعات مجلس سنا، گفت که هواپیماهای بدون سرنشین با توجه به عدم تلاش تهاجمی تر پاکستان برای ریشه کن کردن تروریست ها و شبه نظامیان تندرو در امتداد مرز خود با افغانستان مورد نیازند.

لیندزی گراهام، سناتور جمهوریخواه گفت که هر چند حاکمیت ملی یک مسئله بزرگ برای هر کشوری است، ولی پاکستان بهمين دليل نبايد افراط گرايی را دراين کشور قبول کند. وی گفت که حملات هواپیماهای بدون سرنشین موثر بوده است و افزود «منافع دراز مدت پاکستان در جهان به عنوان یک پناهگاه امن برای تروریست ها، نیست.»

XS
SM
MD
LG