لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۴۹

وزیر دفاع آمریکا از رفتار پاکستان با یک پزشک ابراز نگرانی می کند


وزیر دفاع آمریکا از رفتار پاکستان با یک پزشک ابراز نگرانی می کند

لئون پانه تا وزیر دفاع آمریکا می گوید او نگران یک پزشک پاکستانی است که به آمریکا در یافتن اوسامه بن لادن رهبر القاعده کمک کرد.
پانه تا به برنامه «شصت دقیقه» شبکه تلویزیونی سی بی اس، که قرار است روز یکشنبه پخش شود، گفت «شیکال آفریدی» اطلاعاتی اساسی را که در موفقیت حمله کماندوهای نیروی دریایی آمریکا به مجتمع مسکونی بن لادن در آبوت آباد «بسیار مفید» بود فراهم آورد.
پاکستان دکتر آفریدی را دستگیر کرده و او را به خیانت به کشور متهم ساخته است. پزشک، که برای سازمان های اطلاعاتی آمریکا کار می کرد، یک برنامه مایه کوبی را برای جمع آوری «دی ان ای» جهت تایید حضور بن لادن در مجتمع به اجرا گذاشته بود.
پانه تا می گوید دستگیری «کسی که به مبارزه با تروریسم کمک می کرد، یک اشتباه واقعی است.»
وزیر دفاع آمریکا می گوید او بر این باور است که کسی در دولت پاکستان می دانست بن لادن در کجا پنهان است. او گفت گزارش های محرمانه حاکی بود که هیلکوپترهای ارتش پاکستان از بالای مجتمع بزرگ بن لادن، که در محاصره دیوارهایی به بلندی پنج متر و نیم بود، عبور می کردند.
پانه تا تایید کرد شاهد قاطعی که نشان دهد دولت پاکستان از مخفی گاه بن لادن آگاه بود در دست ندارد، اما «نظر شخصی» او این است که «کسی»، در جایی، اطلاع داشت.

XS
SM
MD
LG