لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۳

رییس سازمان اطلاعات پاکستان با مقامات سی آی ای گفت و گو می کند


رییس سازمان اطلاعات پاکستان با مقامات سی آی ای گفت و گو می کند
رییس سازمان اطلاعات پاکستان با مقامات سی آی ای گفت و گو می کند

رییس سازمان اطلاعات و امنیت پاکستان برای گفت و گو با مقامات آمریکایی از واشنگتن دیدن می کند. این دیدار چند روز پس آن صورت می گیرد که آمریکا تصمیم گرفت پرداخت ۸۰۰ میلیون دلار کمک نظامی به پاکستان را متوقف کند.

انتظار می رود احمد شجاع پاشا با مایکل مورل کفیل سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا و مقامات دیگر ملاقات کند. ارتش پاکستان می گوید مذاکرات بر هماهنگ ساختن مسائل امنیتی متمرکز خواهد بود.

در همین حال، روز پنجشنبه ژنرال دیوید پتریوس، فرمانده پيشين نيروهای آمريکا در افغانستان و فرمانده ارتش پاکستان، ژنرال اشفق پرویز کیانی، در اسلام آباد با یکدیگر ملاقات کردند. روز چهارشنبه ژنرال کيانی با ژنرال جیمز ماتیس، فرمانده ارشد نیروهای آمریکا در منطقه ديدار کرده بود.

یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پاکستان روز چهارشنبه از تصمیم آمریکا به متوقف ساختن پرداخت یک سوم کمک نظامی سالانه به کشورش ابراز نگرانی کرد. او گفت هرچند نبرد با ستیزه گران در خاک پاکستان جنگ پاکستان است، اما کوشش های آن بنفع تمام جهان است.

مناسبات بین دو طرف از زمان حمله پنهانی کماندوهای امریکایی به پاکستان که به کشته شدن ائسامه بن لادن رهبر القاعده منجر شد، متشنج بوده است.

XS
SM
MD
LG