لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۹

پاکستان از تلاش های خود در نبرد با تروریسم دفاع می کند


ژنرال اشفق کیانی، فرمانده ارتش پاکستان
ژنرال اشفق کیانی، فرمانده ارتش پاکستان

فرمانده ارتش پاکستان نظر آمریکا را که اسلام آباد به اندازه کافی با تروریسم نمی جنگد رد کرده است.

ژنرال اشفق کیانی روز پنجشنبه از آنچه آن را «تبلیغات منفی» در این موضوع نامید انتقاد کرد و گفت تلاش های پاکستان، اراده و قاطعیت ملی برای شکست دادن ستیزه گران را نشان می دهد.

کیانی پس از دیدار با مایک مولن، رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا که روز چهارشنبه اظهار داشت برخی از اعضای سرویس های اطلاعاتی و امنیتی پاکستان رابطه دیرینه ای با ستیزه گران شبکه حقانی که در افغانستان می جنگند دارند، سخن می گفت. پاکستان هرگونه ارتباط با این گروه مرتبط با القاعده را تکذیب کرده است.

مقام های آمریکایی از پاکستان می خواهند یک کمپین نظامی در منطقه عشایری وزیرستان شمالی به راه اندازد، عقیده بر این است که عناصر حقانی و القاعده در آنجا مستقر هستند. پاکستان می گوید هنوز سرگرم استحکام دستاوردهای نظامی خود علیه عناصر طالبان داخلی در نقاط دیگر کشور است.

کیانی همچنین مخالفت اسلام آباد با حملات هواپیماهای بدون سرنشین بر هدف های ستیزه گران را در پاکستان تکرار کرد و گفت این اقدام تلاش های پاکستان را تضعیف می کنند و مردم به شدت با آن مخالف هستند.

مقام های آمریکایی هرگز آشکارا استفاده از هواپیماهای بی سرنشین برای حمله در داخل پاکستان را نپذیرفته اند، اما به طور سربسته وجود آنها را تایید کرده اند.

XS
SM
MD
LG