لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۹

مقامات ارشد آمریکا و پاکستان در واشنگتن ملاقات می کنند


وزیر امور خارجه پاکستان می گوید جلسه هفته آینده مقامات ارشد آمریکا و پاکستان در واشنگتن، به ایالات متحده فرصت می دهد به وعده هایی که برای گسترش مناسبات با اسلام آباد داده است عمل کند.

شاه محمود قریشی روز پنجشنبه در اسلام آباد به خبرنگاران گفت پاکستان در سرکوب ستیزه گران در سال گذشته پیشرفت نشان داده است و اینک زمان آن است که اعتماد بین دو کشور تقویت شود.

وزارت امور خارجه آمریکا می گوید جلسه روز چهارم فروردین ماه (۲۴ مارس) بر توسعه اقتصادی پاکستان، مسائل آب و انرژی، آموزش، دیپلماسی عمومی، کشاورزی و امنیت متمرکز خواهد بود.

در گذشته، مقامات پاکستان شکایت کرده اند که واشنگتن بیش از اندازه بر مسائل امنیتی کوتاه مدت تمرکز دارد و به مسائل دراز مدت تر و گسترده تر اقتصادی و اجتماعی در پاکستان نمی پردازد.

دولت اوباما بهبود و گسترش مناسبات با پاکستان را یک ارحجیت اعلام کرده است، اما سیاست های ایالات متحده در منطقه همچنان عمیقا نامطلوب است.

حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا علیه هدف های ستیزه گران در شمال غربی پاکستان بسیار بحث انگیز است. قریشی گفت او این مساله را بار دیگر در واشنگتن مطرح خواهد ساخت.

XS
SM
MD
LG