لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۵۰

کمک به آوارگان پاکستانی


آمریکا ۸ میلیون دلار دیگر به دولت پاکستان برای تامین نیازهای غذایی و تغذیه مردم وزیرستان شمالی که آواره شده اند، کمک کرده است.

این کمک، که از طریق آژانس آمریکایی توسعه بین المللی داده می شود، بخشی از تلاش های جاری دولت آمریکا و برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد است که در مشارکت بین دولت پاکستان ، برنامه جهانی غذا، و جامعه بین المللی اعانه دهندگان صورت می گیرد و از طریق آن محموله های گندم که دولت پاکستان فراهم می آورد، پس از تبدیل به آرد در اکثر جوامع آسیب پذیر توزیع می شود.

از کمک های جمع آوری شده برای تامین هزینه آسیاب گندم، انبار کردن، حمل و نقل و توزیع آرد استفاده می شود. این تعهد جدید دولت آمریکا، برنامه جهانی غذا را قادر خواهد ساخت حدود ۳۸ هزار تن گندم را به آرد تبدیل کند و مواد غذایی بیشتری برای نیازمندان در یک دوره دو ماهه فراهم آورد.

از آغاز این برنامه در سال ۲۰۱۳، دولت پاکستان ۲۰۱ هزار تن گندم برای تبدیل به آرد به برنامه جهانی غذا تحویل داده است.

با این کمک ۸ میلیون دلاری، آژانس آمریکایی توسعه بین المللی در مجموع ۳۱ میلیون دلار تامین کرده است که قادر است ۶۰ درصد گندم را آرد کند و ارزش غذایی آن را با افزودن مواد لازم، از جمله ویتامین ها، بالا ببرد.

آمریکا تعهدی دیرینه به همکاری با پاکستان برای ارائه کمک و پشتیبانی از توسعه اجتماعی و انسانی دارد. از سال ۲۰۰۹، آمریکا بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار کمک های انسانی در اختیار پاکستان قرار داده است .

معاون یو اس آی دی گفت تعهد آمریکا به برنامه، حمایت ایالات متحده از کسانی که در داخل سرزمین خود آواره شده اند را نشان می دهد و بر مشارکت بین پاکستان، برنامه جهانی غذا و جامعه بین المللی تاکید می گذارد.

XS
SM
MD
LG