لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۰

معترضان مسلح اورگان می‌گویند قصد خروج از مرکز حیات وحش را ندارند


ایمون باندی یکی از دامداران معترض مسلح - ۱۵ دی ۱۳۹۴
ایمون باندی یکی از دامداران معترض مسلح - ۱۵ دی ۱۳۹۴

اعضای گروه مسلحی که از روز شنبه گذشته یک مرکز حیات وحش فدرال در ایالت اورگان در ایالات متحده را اشغال کرده‌اند، می‌گویند قصد دارند همچنان این مرکز را در کنترل خود نگاه دارند و در آنجا باقی بمانند.

این گروه خواستار آزادی دو دام‌دار شده‌اند که به جرم آتش‌سوزی عمدی در زمین های دولتی چند ماه را در زندان گذرانده اند، اما یک قاضی این مجازات را کافی تشخیص نداده و حکم به تمدید مجازات آنها داده است.

دوایت هاموند و پسرش دو دامداری هستند که به آتش افروختن اعتراف کرده‌اند، اما می‌گویند قصدشان سوزاندن گیاه های هرز در چراگاه‌هایشان بوده و آتش بر حسب تصادف به زمین‌های دولتی سرایت کرده است.

این دو بر اساس حکم اولیه دادگاه، چند ماهی را در زندان سپری کردند، ولی قاضی این مجازات را کافی ندانسته و حکم به تمدید حبس آنها داده است.

دوایت هاموند می گوید "من پنج سال به زندان می افتم. این مجازات نسبت به جرم بسیار سنگین است."

در حالی که این پدر و پسر موافقت کرده اند به زندان بازگردند، حکم تمدید مجازات آنها خشم دامداران و کشاورزان ایالت اورگان را که معتقدند دولت با گرفتن زمین هایشان به درآمد و زندگیشان لطمه می زند، برانگیخته است .

ایمون باندی یکی از دامداران معترض می‌گوید "ما روش‌های عاقلانه‌ای را بارها در پیش گرفتیم تا دولت درک کند که گرفتن زمین های ما کار درستی نیست."

واکنش دامداران مسلح، که شمار آنها به صد نفر می رسد، اشغال پناهگاه حیات وحش مالور در ایالت اورگان بود. دامداران می گویند دولت زمین این پناهگاه حیات وحش را از آنها گرفته و خواستار پس گرفتن زمین هایشان هستند

ساکنان محلی از این دامداران حمایت می کنند، اما مخالف درگیری مسلحانه هستند.

پلیس فدال آمریکا (اف.بی.آی) نیز تلاش می‌کند از درگیری با این دامداران اجتباب کرده و به این مساله به طور مسالمت آمیز پایان دهد.

XS
SM
MD
LG