لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۹

آمریکا مرزهای زمینی خود را به روی مسافران واکسینه‌شده‌ باز می‌کند


مرز آمریکا و کانادا - آرشیو
مرز آمریکا و کانادا - آرشیو

آمریکا مرزهای زمینی خود را که به دلیل همه‌گیری کرونا به مدت ۱۹ ماه بسته بود، ماه آینده (نوامبر) به روی سفر‌های غیرضروری - البته تنها در صورت واکسینه بودن افراد - باز می‌کند.

سفرهای مرزی با وسایل نقلیه، قطار، و کشتی بین آمریکا و کانادا، و آمریکا و مکزیک، از اوایل آغاز همه‌گیری کرونا به طور عمده محدود به سفرهای ضروری مثل سفرهای تجاری بوده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، قوانین جدیدی که روز چهارشنبه ۱۳ اکتبر (۲۱ مهر) اعلام شد، به اتباع خارجی واکسینه شده اجازه می‌دهد که صرفنظر از علت سفر از اوایل ماه نوامبر، زمانی که مقررات مشابهی برای سفرهای هوایی به این کشور اعمال می شود، وارد خاک ایالات متحده شوند.

افزون بر این، تا اواسط ژانویه ۲۰۲۲ همه متقاضیان سفرهای ضروری به آمریکا، مثل رانندگان کامیون، باید کاملاً واکسینه شده باشند.

آلخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت میهن ایالات متحده آمریکا، با برشمردن از مزایای اقتصادی این تصمیم، گفت از این که گام‌هایی برای از سرگیری سفرهای منظم، به روشی ایمن، و پایدار برداشته شده، خوشحال است.

مرز آمریکا و کانادا - آرشیو
مرز آمریکا و کانادا - آرشیو

ارائه مدارک واکسیناسیون توسط مسافرانی که با خودرو، اتوبوس، قطار، یا کشتی وارد آمریکا می شوند به بخشی از استانداردهای‌ فرایند پذیرش در گمرک تبدیل خواهد شد و افسران گمرک باید آن را در مرحله غربالگری ثانویه تایید کنند.

برخلاف سفرهای هوایی که اثبات آزمایش منفی کرونا لازمه ورود به ایالات متحده است، این کار برای مسافران زمینی لازم نیست و آنها تنها باید مدارک لازم واکسیناسیون را همراه داشته باشند.

XS
SM
MD
LG