لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۱

«مایکل فلپس» اسطوره ورزش آمریکا در کنگره: دوپینگ باید متوقف شود


مایکل فلپس شناگر مشهور آمریکایی و یکی از اسطوره های ورزش این کشور راهی واشنگتن پایتخت ایالات متحده شد تا در جلسه ویژه کنگره آمریکا شرکت کند، هدف او حمایت از مبارزه با مواد نیروزا و افزایش آزمایش های ضد دوپینگ در رقابت های ورزشی است.

مایکل فلپس که رکوردار بیشترین کسب مدال در بازیهای المپیک است، سه شنبه در نشست یکی از کمیته های جانبی کنگره آمریکا حاضر می شود تا درباره تجربیات خود از حضور در پنج دوره المپیک و استفاده ورزشکاران از مواد نیروزا در رشته های گوناگون توضیح دهد.

در کلیپ تصویری کوتاهی که در وبسایت این کمیته به اشتراک گذاشته شده، مایکل فلپس خواستار مبارزه سازمان ها و نهادهای مربوطه با مقوله دوپینگ در ورزش آمریکا شد، پدیده ای که به گفته او در صورت بی توجهی مسئولین، ورزشکاران این کشور را با مشکلات بزرگی در رقابت های جهانی مواجه خواهد کرد.

مایکل فلپس امیدوار است روزی رکورد ۲۸ مدال المپیک او شکسته شود، ولی نه با استفاده از مواد نیروزا و در شرایطی غیر منصفانه.

به گفته او کمیته بین المللی مبارزه با دوپینگ نیاز به بازنگری روش های گذشته و ایجاد ساختار تازه ای برای شناسایی ورزشکاران مختلف دارد.

این قهرمان آمریکایی باور دارد سازمان مبارزه با دوپینگ آمریکا باید نظارت بیشتری بر رقابت های ورزشی دبیرستان ها، کالج ها و دانشگاهها داشته باشد چرا که پایه و اساس ورزش حرفه ای کشور است.

مایکل فلپس پس از کسب پنج مدال طلا و یک نقره در بازی های المپیک تابستانی ریو در برزیل، از جهان ورزش خداحافظی کرد و در ۳۱ سالگی بازنشسته شد.

او که متولد شهر بالتیمور در ایالت مریلند است، در حال حاضر با همسرش «نیکول جانسون» و فرزند ۹ ماهه خود «بومر رابرت» زندگی آرامی دارد و بیشتر وقتش را با خانواده سپری می کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG