لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۱

پیشرفت در مهار نشت نفت در خلیج مکزیک


دولت اوباما می گوید سرپوش مهار روی چاه نفت آسیب دیده در خلیج مکزیک، اینک روزانه ۱۵ هزار بشکه نفت خام را جمع آوری می کند.

دریادار تاد آلن، فرمانده گارد ساحلی، که سرپرستی پاسخ دولت فدرال را درباره نشت نفت بر عهده دارد، روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت در حالی که پیشرفت در تلاش های مهار نشت نفت ادامه دارد، او آماده نیست اعلام پیروزی کند.

دریادار آلن گفت مقامات هنوز سعی دارند میزان دقیق نفتی را که از چاه بیرون می ریزد مشخص کنند و تا آن زمان، قادر نخواهند بود تاثیر کوشش های مهار را دقیقا اندازه گیری کنند.

تاد آلن گفت کشتی های اضافی که عازم خلیج مکزیک هستند، ظرفیت جمع آوری نفت و نیز سوزاندن گاز طبیعی و نفت اضافی را افزایش خواهند داد.

در این میان، کن سالازار، وزیر کشور آمریکا، روز چهارشنبه در یک کمیته سنا قول داد دولت علت اصلی نشت نفت را پیدا کند. او گفت دولت و مردم آمریکا از آنچه اتفاق افتاده است آگاه خواهند شد، و مسئولان ناچار به پاسخگویی خواهند بود.

آقای سالازار این موضوع را روز چهارشنبه در یکی از پنج جلسه ای که کنگره آمریکا برای بررسی نشت هفت هفته ای نفت تشکیل داده است عنوان کرد.

دریادار آلن همچنین گفت گارد ساحلی نامه ای برای شرکت بی پی فرستاده و از آنها خواسته است اجرای طرح دراز مدتی را آغاز کنند که مسلم سازد جمع آوری نفت به هیچ دلیلی، از جمله توفان های دریایی ، قطع نخواهد شد.

گارد ساحلی از زمان دریافت نامه به بی پی ۷۲ ساعت برای عملی کردن این برنامه، مهلت داده است.

در رویدادی دیگر، کاخ سفید می گوید پرزیدنت اوباما برای بررسی چگونگی تاثیر گذاری نشت نفت بر سواحل ایالت های می سی سی پی، آلاباما و فلوریدا، دوشنبه و سه شنبه هفته آینده به ساحل خلیج مکزیک بازمی گردد.

XS
SM
MD
LG