لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۱

گارد ساحلی: تلاش برای مهار نشت نفت پیشرفت می کند


دولت اوباما می گوید تلاش برای مهار نشت عظیم نفت در خلیج مکزیک پیشرفت می کند، و هر روز نفت بیشتری جمع آوری می شود.

دریادار تاد آلن، فرمانده گارد ساحلی، روز چهارشنبه در واشنگتن به خبرنگاران گفت در ۲۴ ساعت گذشته تقریبا ۱۵ هزار بشکه نفت مهار شده است، این رقم در روز گذشته حدود ۱۱ هزار بشکه بود.

آلن که سرپرستی پاسخ دولت به بحران را برعهده دارد، می گوید نفتکش هایی که در سطح آب نفت را جمع می کند هنوز به حداکثر ظرفیت خود نرسیده اند.

نفت همچنان از چاه بیرون می زند، و آلن می گوید کارشناسان به سرپرستی موسسه تحقیقات زمین شناسی آمریکا سعی دارند میزان دقیق نفتی را که وارد خلیج مکزیک شده است تخمین بزنند.

بیشترین زیان از این حادثه در ایالت لوییزیانا، در جنوب شرقی آمریکا، بوده است، اما نفت نشت شده به طرف دیگر نقاط ساحلی در حرکت است و ماهیگیران و دیگران را به خطر انداخته است.

آلن می گوید شرکت نفت بی پی یکی از چهار دریچه سرپوش روی چاه را بسته است، اما نفت از طریق سه دریچه دیگر بیرون می زند.

روز سه شنبه، رییس سازمان ملی اقیانوسی و جّو، گفت نمونه های آبی که کارشناسان جمع آوری کرده اند، حضور نفت در زیر سطح خلیج را تایید می کند.

پیشتر، پرزیدنت اوباما در یک مصاحبه تلویزیونی گفت او برای مشخص ساختن این که چه کسی باید بابت نشت نفت مجازات شود، با ماهیگیران در منطقه و کارشناسان صحبت کرده است.

آقای اوباما موضع سختی علیه تونی هیوارد رییس بی پی برگزیده است. تونی هیوارد سخنان بحث انگیزی ایراد کرده است که تاثیر نشت نفت را کم می کند. همچنین از توجه عمومی به حادثه ابراز ناراحتی کرده و در نقطه ای گفت می خواهد زندگی اش به حال عادی بازگردد. اما از آن هنگام از گفته هایش گفته پوزش خواسته است.

آقای اوباما گفت هر مقام دولتی که چنین حرف هایی زده باشد «برای من کار نخواهد کرد.»

رییس جمهوری گفته است تاثیر اقتصادی نشت نفت زیاد خواهد بود.

XS
SM
MD
LG