لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۰

رئیس جمهوری آمریکا قول می دهد به آسیب دیدگان از نشت چاه نفت کمک کند


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا می گوید تا برطرف شدن بحران و پیامدهای نشت نفت در خلیح مکزیک، در کنار آسیب دیدگان این حادثه مبارزه خواهد کرد.

آقای اوباما روز شنبه در سخنرانی رادیویی هفتگی خود به تشریح کوشش های دولت برای مهار نشت نفت از چاه و پاک کردن میلیون ها لیتر نفتی که به سواحل آسیب می رساند پرداخت.

آقای اوباما، که پس از سفری به ایالت لوئیزیانا بمنظور بررسی کوشش های شرکت بریتیش پترولیوم برای متوقف ساختن فوران نفت سخن می گفت، اظهار داشت بنظر می رسد از زمانی که این شرکت نفتی سرپوشی روی چاه قرار داد پمپاژ نفت به سطح آب بجای فوران آن بداخل خلیج، پیشرفت هایی داشته است.

بریتیش پترولیوم می گوید در حال حاضر می تواند حدود یک هزار بشکه نفت از حدود ۱۹ هزار بشکه ای که روزانه از چاه بیرون می آید جمع آوری کند.

تاد آلن فرمانده گارد ساحلی می گوید بی پی امیدوار است با بسته شدن تدریجی دریجه های سرپوش که اجازه می دهد نفت وارد اقیانوس شود، بر میزان نفتی که جمع آوری می شود بیافزاید.

اما رییس جمهوری آمریکا می گوید تا بی پی حفر چاه های کمکی را تکمیل نکند نشت نفت کاملا متوقف نخواهد شد. انتظار می رود چاه ها تا ماه اوت تکمیل شود.

آقای اوباما می گوید حدود ۲ هزار کشتی و قایق برای نفت زدایی کار می کنند، در حالی که بیش از ۱۳۰۰ کیلومتر مانع برای حفاظت از ساحل ایجاد شده است.

رییس جمهوری آمریکا می گوید اجازه داده است ۱۷۵۰۰ سرباز گارد ملی برای کمک به مهار نشت نفت به محل اعزام شوند.
قرار است آقای اوباما در این هفته با خانواده های کارگرانی که در انفجار سکوی نفت بی پی در خلیج مکزیک در ماه آوریل کشته شدند، ملاقات کند.

XS
SM
MD
LG