لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۱

وزیر خرانه داری آمریکا: نفت ارزان بسود مصرف کنندگان است


جک لیو وزیر خزانه داری آمریکا
جک لیو وزیر خزانه داری آمریکا

کاهش قیمت‌های نفت، بازارهای بورس و سهام در جهان را در نخستین هفته‌های ۲۰۱۶ تکان داد، اما وزیر خزانه داری آمریکا می‌گوید ارزانی نفت به سود مصرف کنندگان در سراسر جهان خواهد بود.

جک لیو روز پنجشنبه در نشست سالیانه مجمع اقتصادی جهان در داووس سویس، گفت با رسیدن قیمت‌های نفت به بشکه‌ای زیر ۲۷ دلار در باراز جهانی، مصرف کنندگان پول بیشتری برای خرید فرآورده‌های مورد نیاز یا پرداخت بدهی‌هایشان یا پس انداز، در جیب خواهند داشت.

وزیر خزانه داری آمریکا به اشاره به اینکه"قیمت‌های پایین لزوما نباید برای اقتصاد جهان بد باشد"، افزود کاهش رشد اقتصادی چین، یک عامل اصلی در بروز آشوب در بازار بورس شگفت آور نبود، اما نشان می‌دهد پکن نیاز دارد به حرکت طولانی و دشوار برای تغییر اقتصاد کشور از تمرکز بر صادرات بر اقتصاد مصرفی بیشتر ادامه دهد.

وزیر خرانه داری آمریکا گفت در حال حاضر پرسش این است که آیا چین "به سیاست‌های اصلاحی که بازار‌هایش راخواهد گشود پای بند خواهد ماند؟"

کریستین لاگارد، مدیر صندوق بین المللی پول نیز در کنفرانس داووس به وضعیت چین پرداخت و گقت ارتباط ضعیف مدیران اقتصادی به نگرانی‌های سرمایه گذاران در باره آینده فوری اقتصاد جهانی دامن زد.

او گفت ابهام در مورد اررش واحد پول چین در کانون نگرانی‌های فعلی نسبت به اقتصاد کشور قرار دارد.

XS
SM
MD
LG