لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۶

شکوفایی نفتی آمریکا وسوسه ای که ممکن است نفتکش ها را از ایران دور کند


Iran Oil Gas
Iran Oil Gas

گزارشی از سرین چیونگ در وبسایت شبکه خبری بلومبرگ

با اعمال دوباره تحریم های دولت آمریکا بر جمهوری اسلامی ایران، شرکت های درگیر در حمل و نقل نفت ایران نه تنها از دسترسی به نظام مالی ایالات متحده محروم خواهند شد، بلکه باید خود را برای از دست دادن بازار شکوفای حمل و نقل نفت سنگ آمریکا در ایالت تکزاس و خلیج مکزیک آماده کنند.

صاحبان نفتکش ها باید تصمیم بگیرند نفت و محصولات نفتی ایران را جا به جا کنند یا از معامله با سومین تولید کننده اوپک دست بکشند.

اگر چه ایالات متحده در حال حاضر بزرگترین مشتری بعضی مالکان نفتکش ها نیست، اما شرکت های اندکی می توانند چشم بر بازار پر رونق صادارت نفت خام و همچنین سوخت پالایش شده آمریکا ببندند. با راه پیدا کردن نفت سنگ آمریکا به سواحل خلیج مکزیک، برای صادرات یا انتقال به پالایشگاه های داخلی برای صدور محصولات نفتی به دیگر کشورهای جهان، نفتکش های بیشتری در ابعادی متفاوت به سوی بنادر ایالات متحده آمریکا کشیده خواهند شد.

چین بزرگترین واردکننده نفت جهان در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ حدود ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن متریک نفت خام از آمریکا خریداری کرده است. این میزان ۸ برابر بیشتر از سه ماهه سال ۲۰۱۷ است. صادرات نفت کره جنوبی از آمریکا در ماه فوریه دو برابر همین ماه در سال قبل بوده است.

همزمان، تحریم های آمریکا نوید کاهش صادرات نفت ایران را می دهد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG