لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۷

افزایش تولید نفت آمریکا و اعتراض فعالان محیط زیست


ایالات متحده بزرگترین تولید کننده نفت جهان
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

قیمت مواد نفتی به کمترین حد خود در ده سال اخیر رسیده است و افزایش مصرف آن نیز در جهان نسبت به دهه های اخیر بسیار کند بوده است. این در حالی است که ایالات متحده به بزرگترین تولید کننده نفت جهان تبدیل شده است.

اسپنسر دیل اقتصاددان شرکت نفتی بی پی (بریتیش پترولیوم) می‌گوید سال گذشته بیش از ۱۸۰۰ دستگاه حفاری در حوزه های نفت و گاز ۴۰ هزار چاه نفت جدید را حفاری کرد.

این شمار چاه‌های نفت میزان نفت تولیدی ایالات متحده را به ۱۱ میلیون و ششصد هزار بشکه در روز می‌رساند. که می‌تواند از عربستان سعودی نیز پیشی گیرد. روندی که ناشی از فناوری استخراج نفت از سنگ نفتی است.

به گفته اسپنسر دیل، انقلاب استخراج نفت از سنگ نفت در ایالات متحده موجب افزایش تولید شد. قیمت نفت پایین رفت و افزایش میزان تولید گاز کربن نسبت به ۱۵ سال اخیر کند شده است.

ولی استخراج نفت از سنگ نفتی مساله بحث برانگیزی بوده است. گروه‌های فعال حفظ محیط زیست می‌گویند افزایش تولید نفت خطراتی را به همراه دارد. مانند نشت اخیر نفت از لوله ای در کالیفرنیا.

مت رانر از آکادمی بازرگانی جهانی در این زمینه می‌ید «نشت نفت یک جرم است. نفت به عمق زمین تعلق دارد و ما باید آنچه را که مانده در زمین باقی بگذاریم.»

در حالی که تولید افزایش نفت ایالات متحده این کشور را بی نیاز از تولید کنندگان خارجی می کند، برخی از فعالان حفظ محیط زیست می‌گویند چالش اصلی، نه تولید بیشتر نفت، بلکه استفاده کمتر از آن است.

ایالات متحده اکنون ۹۰ درصد انرژی مورد استفاده خود را تولید می‌کند که نه تنها موجب کاهش قیمت نفت شده بلکه بر ثبات اقتصادی کشور افزوده است.

XS
SM
MD
LG