لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۵

برای نظارت بر عملیات مهار چاه نفت، رییس جمهوری آمریکا سفر به استرالیا و اندونزی را لغو می کند


گارد ساحلی آمریکا می گوید در مهار یک چاه نفت زیر آبی در خلیج مکزیک پیشرفت می شود، اما گوشزد می کند که عملیات مهار هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد.
دریادار تاد آلن، فرمانده گارد ساحلی، روز جمعه به خبرنگاران گفت سرپوشی که روی چاه قرار داده شده، بخشی از نفت را به یک کشتی در سطح آب فرستاده است.
او گفت نفت همچنان از دریچه های سرپوش بیرون می زند، اما آنها به آرامی بسته می شوند. آلن گفت ساعت ها طول خواهد کشید تا مقامات بتوانند بفهمند سرپوش چگونه خوب کار می کند و چه مقدار نفت جمع آوری می شود.
دریادار همچنین گفت باد لکه اصلی نفت را به لکه های کوچکتری که در سراسر خلیج مکزیگ گسترده می شود، تقسیم کرده است.
قرار است پرزیدنت اوباما بعد از ظهر جمعه برای ارزیابی کوشش های جاری از منطقه دیدن کند.
رییس جمهوری که سفر به استرالیا و اندونزی را لغو کرده است، روز پنجشنبه در مصاحبه ای با سی ان ان گفت عصبانی است و از بی پی بدلیل پاسخ کند به بحران انتقاد کرد.
چند هفته است که روزانه هزاران بشکه نفت خام به خلیج می ریزد، پرندگان و دیگر زندگی وحش را فرا می گیرد و منبع معاش ماهیگیران را تهدید می کنند.
لکه های عظیم نفت به سواحل ایالت های لوئیزیانا، آلاباما و می سی سی پی رسیده است و به کرانه های فلوریدا نزدیک می شود. دولت یک صورت حساب ۶۹ میلیون دلاری بابت هزینه عملیاتی که تاکنون انجام گرفته برای بی پی فرستاده است.
در این میان، مدیر اجرایی بی پی در مقاله ای در وال استریت جورنال صنعت نفت را به کوشش برای فراهم آوردن فناوری ایمنی بهتری فرا خوانده است.

XS
SM
MD
LG