لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ایران ۰۰:۲۰

گارد ساحلی آمریکا ۴۸ ساعت به بی پی مهلت داده است


دولت آمریکا ۴۸ ساعت به شرکت بی پی مهلت داده است طرحی برای مهار بهتر نشت نفت از یک چاه آسیب دیده درخلیج مکزیک ارائه دهد.
دریادار جیمز واتسون فرمانده گارد ساحلی روز جمعه در نامه ای برای داک ساتلز، رییس عملیات بی پی، از او خواست مشخص سازد که ظرفیت مهار نفت تا چه اندازه می تواند بیشتر شود.
روز پنجشنبه، بی پی طرحی برای دو برابر ساختن میزان جمع آور نفت به دولت ارائه داد، اما مستقر شدن نفتکش های بزرگتر، نصب های انعطاف پذیر، و قرار دادن سرپوش مهار دائمی تر، تا نیمه ژوئیه طول خواهد کشید.
دریادار واتسون در نامه خود گفت بی پی باید برای شتاب بخشیدن به این روند به هر تلاشی دست بزند.
در این میان، پرزیدنت بارک اوباما رییس جمهوری آمریکا و دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا روز شنبه در جریان یک مکالمه تلفنی درباره نشت نفت بحث کردند. کاخ سفید می گوید دو رهبر موافقت کردند که بی پی باید هر کاری را می تواند برای دادن پاسخی کارساز به وضعیت انجام دهد.
پریدنت اوباما از بی پی، که یکی از مهمترین شرکت های اقتصادی بریتانیا تلقی می شود بشدت انتقاد کرده است. با این حال، کاخ سفید این نظر را که بحران نشت نفت موجب بروز تنش بین دو دولت شده است، تکذیب می کند.
روز دوشنبه، آقای اوباما برای چهارمین بار از زمان آغاز بحران به ساحل خلیج مکزیک سفر می کند.
او همچنین مدیران ارشد بی پی را برای جلسه ای در کاخ سفید در روز چهارشنبه فراخوانده است. هنوز روشن نیست که آیا تونی هی وارد رییس بی پی نیز حضور خواهد یافت یا نه.
رییس جمهوری روز جمعه در مصاحبه ای با نشریه پولیتیکو از قانونگذاران انتقاد کرد و گفت آنها باید در مسئولیت نشت نفت سهیم شوند.
آقا اوباما گفت بسیاری از قانونگزارانی که اینک از دولت می خواهند کاری انجام دهد، شش ماه پیش از هر طرحی جهت آمادگی برای یک فاجعه بالقوه انتقاد می کردند، و آنرا اتلاف پول می دانستند.
رییس جمهوری همچنین گفت بسیاری از کسانی که می خواهند دولت کار بیشتری در خلیج مکزیک انجام دهد، همان هایی هستند که از دولت انتقاد می کردند بیش از اندازه کار می کند.
در این میان، ننسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان آمریکا گفته است شرکت های نفتی مانند بی پی بابت زیان های های ناشی از نشت نفت، در مواردی که سهل انگاری بتواند به اثبات برسد، باید با پاسخگویی نا محدود روبرو شوند.
تخمین های موسسه تحقیقات زمین شناسی آمریکا نشان می دهد ممکن است پیش از آن که بی پی لوله ای را برای وصل کردن یک وسیله مهار قطع کند، روزانه بیش از ۴۰ هزار بشکه نفت از چاه وارد خلیج شده باشد. این رقم از از آنچه قبلا تخمین زده می شد دو برابر بیشتر است.

XS
SM
MD
LG