لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ایران ۰۹:۲۵

پرزیدنت اوباما کمیسیونی برای تحقیق درباره نشت نفت تشکیل می دهد


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا برای تحقیق درباره نشت عظیم نفت در خلیج مکزیک و ارائه توصیه هایی جهت پاسخگویی های آینده، یک کمیسیون دو حزبی تشکیل داده است.

پرزیدنت اوباما روز شنبه در سخنرانی رادیویی هفتگی خود از «رابطه نزدیک» بین شرکت های انرژی و آژانش های دولتی که بر آنها نظارت دارند انتقاد کرد و گفت ناظران نیاز دارند برای جلوگیری از نشت های آینده کارهای بیشتری انجام دهند.

در این میان، شرکت بریتیش پترولیوم - بی پی - به کوشش برای متوقف ساختن نشت نفت ادامه می دهد و پیش بینی می کند که مهندسان ممکن است جریان نفت را هفته آینده، یا حد اکثر ماه اوت متوقف کنند.

اما مدیر عملیات بی پی روز جمعه به شبکه خبری سی بی اس گفت اگر کوشش های جاری بجایی نرسد، شرکت ممکن است قادر نباشد نشت نفت را تا آماده شدن یک چاه کمکی در اوایل اوت متوقف کند.

در این حال، در حالی که نفت به مرداب های دلتای قعر می سی سی پی، طولانرترین رودخانه آمریکا نزدیک می شود، خشم عمومی از نشت نفت شدت می گیرد.

دیوید ویتر، سناتور ایالات لوئیزیانا، در سخنرانی رادیوی هفتگی جمهوریخواهان، از ارتش آمریکا خواست از ساحل ایالت حفاظت کند.

چندین آژانس دولتی آمریکا در تلاش هستند از ساحل جنوبی در برابر لکه های نفت حفاظت کنند. کارگران موانع شناور بوجود آورده اند و برای تجزیه لکه های نفت که نزدیک می شود مواد شیمیایی پخش می کنند.

XS
SM
MD
LG