لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۹

قانون گزاران آمریکا از پاسخ شرکت بی پی به نشت نفت انتقاد می کنند


قانون گزاران آمریکایی که درباره نشت عظیم نفت در خلیج مکزیک تحقیق می کنند می گویند در یکی از سیستم های ایمنی اصلی چاه مشکلاتی وجود داشته است.

هنری واکسمن، رییس دموکرات کمیته انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان، روز چهارشنبه در جریان جلسه رسیدگی به حادثه گفت از سیستم ایمنی چند ساعت پیش از آن که چاه منفجر شود، نفت نشت می شد. واکسمن همچنین گفت بخش دیگری از سیستم ایمنی یک قطعه معیوب داشت.

اد مارکی، قانون گزار دموکرات از پاسخ بی پی و دیگر شرکت های درگیر انتقاد کرد. او همچنین آنها را به انجام آنچه آن را یک تجربه علمی خطرناک در قعر خلیج نامید متهم کرد.

نمایندگان سه شرکت درگیر در سکوی نفتی – بی پی، ترانس اوشن، و هالیبرتون - برای دومین روز در کنگره توضیح می دهند. مدیران سه شرکت روز سه شنبه در یک کمیته سنا، یکدیگر را مسئول فاجعه دانستند.

ادامه نشت نفت، منطقه ساحلی خلیج مکزیک را به زیان های اقتصادی و زیست محیطی تهدید می کند. کاخ سفید روز چهارشنبه گفت لایحه ای به کنگره تسلیم خواهد کرد که به دولت اجازه خواهد داد پول بیشتری از شرکت های مسئول نشت نفت جمع آوری کند.

بی پی در کوشش برای متوقف ساختن نشت نفت، دومین جعبه مهار را در خلیج فرو می برد. این جعبه شکل کوچکتری از یک گنبد مهار به ارتفاع چهار طبقه است که هفته پیش برای گرفتن بخشی از نفتی که از چاه ببیون می آید به داخل آب فرستاده شد اما ناکام ماند.

نشت نفت تا کنون حدود ۳۵۰ میلیون دلار به بی پی ضرر زده است.

XS
SM
MD
LG