لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۱

آمریکا شرکت نفت بریتانیایی را برای مقابله با نشت نفت زیر فشار گذاشته است


آمریکا شرکت نفت بریتانیایی را برای مقابله با نشت نفت زیر فشار گذاشته است
آمریکا شرکت نفت بریتانیایی را برای مقابله با نشت نفت زیر فشار گذاشته است

دولت باراک اوباما شرکت نفت بریتانیا (BP) را برای انجام اقدامات بیشتر در مقابله با نشت نفت در خلیج مکزیک که باعث تهدید محیط زیست حساس و گونه گون مناطق ساحلی است، زیر فشار قرار داده است.

پیش بینی می شود که نشت نفت، که در حال حاضر به ایالت لوئیزیانا که در جنوب شرقی آمریکا قرار گرفته است رسیده، روز شنبه به ایالت می سی سی پی، روز یکشنبه به ایالت آلاباما و روز دوشنبه به ایالت فلوریدا برسد.

به گفته ژانت ناپولیتانو، وزیر امنیت ملی آمریکا، دولت به تاکید خود به شرکت نفت بریتانیایی که مالک چاه مورد نظر است، برای اعزام افراد بیشتر در راه کمک و مبارزه، ادامه خواهد داد. ناپولیتانو و دیگر مسئولان دولت روز جمعه در لوئیزیانا با مقامات محلی ملاقات و از راه هوا از منطقه آسیب دیده دیدن کردند.

فرماندار ایالت لوئیزیانا شرایط فوق العاده در این ایالت اعلام کرد. او از دولت فدرال و همچنین شرکت بریتانیایی درخواست منابع و وسایل بیشتر کرد و گفت جرثقیل هایی که درحال حاضر از آنها استفاده می شود برای جلوگیری از ادامه نشت نفت کافی نیست.

این نگرانی وجود دارد که نشت نفت تاثیر ویران کننده ای بر محیط زیست داشته باشد. نفت پرندگان، ماهی، میگو و دیگر زندگی وحش را در ناحیه ای که از نظرمنابع غذایی دریایی غنی است تهدید می کند.

آقای اوباما روز جمعه به خبرنگاران گفت تولید نفت داخلی بخشی مهم در استراتژی کلی انرژی آمریکا است، اما این کار باید با مسئولیت انجام گیرد و در هر حفاری جدید باید معیارهای ایمنی برای جلوگیری از نشت نفت در نظر گرفته شود.

پرزیدنت اوباما اخیرا برای پاسخگویی به افزایش تقاضای داخلی، وقفه در حفاری های جدید درون آبی را لغو کرد.

هواشناسان می گویند جریان مداوم باد در چند روز گذشته لکه های نفت را از محل سکوی زیر آبی هورایزن، که یک هفته پیش منفجر و غرق شد، بطرف ساحل پیش می راند.

کارشناسان می گویند چاه آسیب دیده هر روز نزدیک به ۷۹۵ هزار لیتر نفت خام وارد آب های اقیانوس می کند.

XS
SM
MD
LG