لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۲

مقام آمریکایی می گوید سقوط خلافت داعش، پایان نبرد نیست


بخش انگلیسی صدای آمریکا - ایالات متحده هشدار می دهد که در هم شکستن خلافت خودخوانده داعش برای شکست دائمی این گروه تروریستی کافی نیست. این پیامی است که واشنگتن ضمن بیرون آوردن بخش عمده نیروهای آمریکا از سوریه ارائه می دهد.

نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه پس از آزادی شهر «باغوز»، در پی نبردی طولانی و یک رشته حملات هوایی علیه چند صد جنگجویی که حاضر به تسلیم نبودند، علیه خلافت داعش اعلام پیروزی کرد.

از آن زمان «نیروهای دموکراتیک سوریه» در گیر عملیات پاکسازی بوده اند و به دقت تله های انفجاری، شبکه تونل ها و غارها برای پنهان کردن هزاران جنگجو و خانواده هایشان را جستجو می کنند.

با وجود ابراز خوش بینی مقام های ائتلاف، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه هشدار می دهد که پیروزی دائم هنوز در چشم انداز نیست.

جیمز جفری روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: «این پایان نبرد علیه داعش نیست. این نبرد ادامه خواهد داشت، اما نوع متفاوتی از نبرد خواهد بود. آن ها در گروه های کوچک خود را بازسازی خواهند کرد و به عملیات شورش در سطح پایین ادامه می دهند.»

نماینده ایالات متحده در امور سوریه افزود داعش همچنان حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار جنگجو پراکنده در سراسر سوریه و عراق دارد. جفری گفت شمار نیروهای داعش در اوج برخلاف تخمین های قبلی حاکی از ۳۴ هزار نفر تا ۱۰۰ هزار نفر بوده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG