لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۷

اوباما: صنایع تکنولوژی به دولت برای حل مشکلاتی چون مساله داعش کمک کنند


اوباما اولین رئیس جمهوری است که در فستیوال "غرب بوسیله جنوب غربی" شرکت کرده است.
اوباما اولین رئیس جمهوری است که در فستیوال "غرب بوسیله جنوب غربی" شرکت کرده است.

باراک اوباما با شرکت در یک فستیوال در جنوب آمریکا، از مرز باریک بین امنیت و حریم خصوصی شهروندان گفت و از صنایع تکنولوژی خواست تا به دولت برای حل مشکلاتی همچون جذب نیروی داعش کمک کنند.

آقای اوباما گفت راههای متفاوتی وجود دارد که گروه های تکنولوژی می توانند با دولت همکاری کنند.

رئیس جمهوری آمریکا از جمله مشکلات فعلی دولت را جذب نیرو توسط داعش از طریق آنلاین دانست و گفت کاخ سفید از گروه های فعال تلکنولوژی دعوت می کند برای حل مشکلات با دولت همکاری کنند.

او گفت از جامعه تکنولوژی می خواهد که یک گفتمان آنلاین بهتری بسازند.

پرزیدنت اوباما اولین رئیس جمهوری آمریکا است که در فستیوال موسیقی و فیلم و تکنولوژی به نام "جنوب توسط جنوب غربی" در شهر آستین تگزاس شرکت کرده است. این فستیوال از سه دهه پیش برای موسیقی و فیلم در ایالت تگزاس و شهر آستین راه افتاد و به قولی حالا به کعبه غولهای تکنولوژی و رسانه های اجتماعی تبدیل شده است.

هدف این فستیوال تاکید بر این بوده که تکنولوژی باید به زندگی آمریکایی ها و بنیاد دموکراسی در این کشور کمک کند.

انتقاد از سختی های رای دادن

رئیس جمهوری آمریکا در این فستیوال، به طور آنلاین سوالهایی دریافت می کرد، از سیستم رای گیری در آمریکا انتقاد کرد.

او گفت: ما تنها کشور پیشرفته دموکرات در جهان هستیم که راه مردم مان را برای رای دادن سخت تر می کنیم و این غمگین کننده است.

رئیس جمهوری آمریکا به شوخی گفت، در آمریکا سفارش اینترنتی پیتزا از رای دادن آسان تر است.

از آقای اوباما درباره تعادل بین امنیت و بحث ها درباره حریم خصوصی با اشاره به دعوای حقوقی بین اپل و اف بی آی پرسیده شد که رئیس جمهوری آمریکا گفت ما به عنوان یک جامعه نمی توانیم یکی از دو طرف رو قاطع بگیریم . باید درباره تعادل ریسک ها تصمیم بگیریم. نمی توانیم یک تصمیم قاطع از پیش در اینباره بگیریم.

وی گفت در دعوای اپل و اف بی آی، بحث سود اقتصادی یک شرکت در مقابل بحث امنیت قرار دارد. هر کدام از این دو اهمیت دارند. اما شاید بهتر باشد من مثالی بزنم. چطور دولت می تواند یک نقشه تروریستی را بفهمد یا یک فردی که از بچه ها فیلم سکسی می گیرد را باید بیابد؟

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنانش، به بحران اقتصادی دولت اش در سالهای ابتدایی اشاره کرد و گفت او از یک "رکود بزرگ" دوباره، جلوگیری کرد.

رکود بزرگ، در دهه سی روی داد که براساس آن وضعیت اقتصادی در آمریکای بعد از جنگ جهانی اول، به شدت بد شد.

XS
SM
MD
LG