لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۲

باراک اوباما: میانمار به اصلاحات سیاسی بیشتر نیاز دارد


باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده در دیدار با رئیس جمهوری میانمار
باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده در دیدار با رئیس جمهوری میانمار

باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده که در میانمار (برمه سابق) بسر می‌برد، روز پنجشنبه با بیان این که به طلوع روزی جدید در میانمار یقین دارد، خاطرنشانکرد که با این حال در روند انتقال کشور به سوی دموکراسی، باید اقدامات بیشتری صورت گیرد.

آقای اوباما این موضوع را در جریان دیداری با رهبران پارلمان میانمار در پایتخت آن کشور مطرح نمود. او گفت در این جلسه بحث‌های بسیار خوبی درباره گذار به دموکراسی و تحکیم آنچه تاکنون به دست آمده صورت گرفته است و افزود گفتگوها همچنین بر تشویق دولت به برداشتن گام‌های بیشتری برای حفاظت از حقوق بشر متمرکز بود.

در جلسه دیدار رئیس جمهوری آمریکا با رهبران پارلمان میانمار، آنگ سان سوچی فعال قدیمی دموکراسی و حقوق بشر در آن کشور نیز حضور داشت؛ اما هیچ مساله‌ای را مطرح نکرد. انتظار می‌رود او روز جمعه با باراک اوباما دیدار کند.

پرزیدنت اوباما دیداری خصوصی هم با رئیس جمهوری میانمار داشت که انتظار می‌رفت در جریان آن نگرانی‌هایی که در مورد روند اصلاحات سیاسی و حقوق بشر، از جمله رفتار با اقلیت مسلمان روهینگیا در کشور وجود دارد را مطرح کند.

رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه به یانگون خواهد رفت و با آنگ سان سوچی ملاقات خواهد کرد و همچنین در جمع جوانان کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرقی آسیا – آ.سه.آن – سخنرانی خواهد کرد

XS
SM
MD
LG