لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۳

آخرین نطق هفتگی اوباما: فارغ از سیاست به وظایف شهروندی خود پایبند باشیم


رئیس جمهوری ایالات متحده که یک هفته دیگر کاخ سفید را به جانشین خود دونالد ترامپ تحویل می‌دهد، روز شنبه و در آخرین نطق هفتگی خود از همه آمریکایی‌ها خواست که فارغ از حزب و گرایش‌های سیاسی، به وظایف شهروندی خود پایبند باشند.

باراک اوباما در این آخرین نطق رادیویی خود در مقام رئیس جمهوری، تاکید کرد که پیشرفت کشور بستگی به مشارکت کلیه شهروندان ایالات متحده در همه امور، و نه فقط در زمان انتخابات، دارد و این مشارکت برای تمام عمر باید ادامه یابد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آقای اوباما در ادامه گفت که هر فرد آمریکایی، جدای اختلافات بسیار، عنوان «شهروند» این کشور را دارد و شهروندی عنوانی است که من پس از هشت سال ریاست جمهوری به دنبال آن هستم.

باراک اوباما با تاکید بر این که ریاست جمهوری ایالات متحده افتخار تمام زندگی او بوده است، گفت هر روزی که با مردم صحبت کردم یک چیز جدید یاد گرفتم و کمک آنها باعث شد که رئیس جمهوری و همینطور انسانی بهتر شوم.

وی همچنین قرار است آخرین نشست خبری خود در مقام ریاست جمهوری ایالات متحده را عصر چهارشنبه هجدهم ژانویه (۲۹ دی ماه) در کاخ سفید برگزار کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا با ادای سوگند در روز بیستم ژانویه (اول بهمن) طی یک مراسم رسمی در مقابل ساختمان کنگره، جانشین باراک اوباما خواهد شد و فعالیت خود در مقام ریاست جمهوری را رسما آغاز خواهد کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG