لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۰

باراک اوباما در بیانیه ای عید فطر را تبریک گفت


ضیافت افطار کاخ سفید در رمضان سال گذشته
ضیافت افطار کاخ سفید در رمضان سال گذشته

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه به مناسبت عید فطر در بیانیه ای گفت "من و میشل گرم ترین تبریک ها را به تمام کسانی که عیدفطر را در آمریکا و سراسر جهان جشن می گیرند می فرستیم."

اوباما گفت برای آمریکایی های مسلمان عید فطر فرصتی برای جشن گرفتن "سی روز روزه و بزرگداشت ارزش قدردانی و شفقت و سخاوت است. مهمتر از همه عید فطر زمانی است برای همه خانواده تا دور هم جمع شوند."

رئیس جمهوری آمریکا گفت مسلمانان جمعیتی متنوع در گستره تنوع نژادها در آمریکا هستند. او گفت "بزرگداشت عید فطر یادآور تاریخ پرافتخار ما به عنوان ملتی است که بر مردم و پیشینه شان، تاریخ و آزادی های مذهبی و سیاسی استوار است." اوباما گفت هیچ یک از این ها بدون مشارکت آمریکایی های مسلمانی که آمریکا را قوی تر می کنند، میسر نبود.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه بیانیه خود سپس از قربانیان حملات خشونت آمیزی که در یک ماه گذشته در اورلاندو، استانبول، داکا، بغداد و مدینه رخ داد یاد کرد و گفت "برای صدها بی گناهی دعا می کنیم که بسیاری شان مسلمان بودند و در ماه رمضان کشته شدند."

او سپس به افزایش حملات علیه مسلمانان آمریکایی در ایالات متحده اشاره کرد و گفت هیچ کس نباید در محل عبادت خود احساس ناامنی کند. اوباما گفت: "در مقابل نفرت، ارزش های آمریکایی ماست که ما را متحد نگاه می دارد تا از همدیگر محافظت و این ملت را قوی تر کنیم."

رئیس جمهوری آمریکا گفت مسلمانان از زمان تولد این کشور بخشی از آن بوده اند و "در این عید ما بر حفاظت از آمریکایی های مسلمان در مقابل بیگانه هراسی و تعصب تاکید می کنیم و مشارکت آمریکایی های مسلمان از جمله محمد علی در این کشور را جشن می گیریم؛ قهرمان ملی که در این ماه رمضان با او وداع کردیم."

اوباما سپس گفت به زودی او و بانوی اول آمریکا در کاخ سفید میزبان ضیافت عید فطر خواهند بود.

XS
SM
MD
LG