لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۴

اوباما خواستار موافقت جمهوری خواهان با افزایش مالیات شد


اوباما خواستار موافقت جمهوری خواهان با افزایش مالیات شد
اوباما خواستار موافقت جمهوری خواهان با افزایش مالیات شد

باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا به صراحت از نمایندگان جمهوری خواه خواسته است برای به توافق رسيدن جهت کاهش کسری بودجه، ماليات بر ثروتمندان را افزايش دهند. وی نسبت به عواقب و تاثير منفی اقتصادی در صورت عدم پرداخت بدهی های دولت آمريکا، هشدار داد.

در يک کنفرانس گسترده خبری در کاخ سفيد روز چهارشنبه، رييس جمهوری آمريکا از اعضای کنگره خواست برای جلوگيری از بحران مالی به سرعت به يک توافق برای کاهش کسری بودجه، و افزايش محدوديت ۱۴ تريليون و ۳۰۰ ميليارد دلاری سقف بدهی دست پيدا کنند.

باراک اوباما نسبت به توافق جمهوری خواهان برای افزايش ماليات ثروتمندان جهت کاهش کسری بودجه يک تريليون و ۴۰۰ ميليارد دلاری اصرار ورزيد. او گفت: ميلياردرها و ميليونرها بايد ماليات بيشتری پرداخت کنند و شرکت های بزرگ نفتی و صاحبان شرکت های هواپيمايی نبايد از معافيت های ويژه مالياتی برخوردار باشند.

جمهوری خواهان تاکید کرده اند هرگونه تلاش برای کاهش کسری بودجه بايد با کاهش عميق هزينه ها انجام شود و نبايد شامل افزايش درآمد از طريق افزايش ماليات ها باشد.

درمورد ليبی رييس جمهوری آمريکا از دولت در برابر منتقدان که می گويند نقش نظامی آمريکا در ليبی قانون اختيارات جنگی را نقض کرده است، دفاع کرد. اين قانون ایجاب می کند در صورت درگیر شدن نیروهای آمریکا در عملیات خصمانه، رییس جمهوری تصویب کنگره را ظرف ۶۰ روز کسب کند. آقای اوباما گفت بسیاری از شکایات نمایندگان در مورد نقش آمريکا در این عملیات به رهبری ناتو در لیبی انگیزه سیاسی دارد.

در مورد افغانستان، او گفت که آمريکا نيروهای خود را مسئولانه از افغانستان خارج می کند و نيروها به فشار بر القاعده ادامه خواهند داد. وی افزود: اين در جهت منافع ملی آمريکاست که دولت افغانستان سقوط نکند زيرا اين امر می تواند به القاعده فرصت بازسازی دهد.

XS
SM
MD
LG