لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۴

لایحه پیشنهادی بودجه ایالات متحده برای سال ۲۰۱۲


لایحه پیشنهادی بودجه ایالات متحده برای سال ۲۰۱۲
لایحه پیشنهادی بودجه ایالات متحده برای سال ۲۰۱۲

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه لایحه پیشنهادی بودجه کشور را برای سال ۲۰۱۲ اعلام کرد. این لایحه بودجه به گونه ای تنظیم شده که در مدت ده سال بتواند یک هزار و یک میلیارد دلار از کسر بودجه دولت فدرال را ترمیم کند. با این حال جمهوری خواهان خواستار ترمیم بیشتری هستند.

روز دوشنبه آقای اوباما در حالی لایحه بودجه سه و نیم تریلیون دلاری خود را به کنگره فرستاد که در سال جاری این کشور با کسر بودجه ای بیش از یک تریلیون و ششصد میلیارد دلار روبروست.

جیکوب لیو، مسئول برنامه بودجه کاخ سفید، روز یکشنبه گفت بر اساس این لایحه پیشنهادی، کسر بودجه کشور تا پایان دوره ریاست جمهوری آقای اوباما در سال ۲۰۱۳ به نصف، کاهش خواهد یافت.

با این حال جمهوری خواهان خواستار رساندن هزینه داخلی به حد سال ۲۰۰۸، یعنی سال پیش از رسیدن باراک اوباما به ریاست جمهوری و حذف هزینه ها در بسیاری از زمینه ها مانند حفاظت از محیط زیست، تحقیقات پزشکی و تقویت مرزهای ایالات متحده شده اند.

از آنجا که در حال حاضر جمهوری خواهان اکثریت را در مجلس نمایندگان تشکیل می دهند اما اکثریت در سنا به دست دموکرات هاست، به نظر می رسد که بحث بر سر حذف هزینه های فدرال در لایحه بودجه به درازا بینجامد.

حذف های پیشنهادی در لایحه بودجه آقای اوباما بیش از دو برابر ۴۰۰ میلیارد دلاری است که او در گزارش سالانه اش اعلام کرده بود. این صرفه جویی ها شامل حذف هایی در یارانه انرژی برای فقیران و در برخی از برنامه های زیربنایی است.

رئیس جمهوری آمریکا در این لایحه بودجه، همچنین قصد دارد درآمدهای دولت را، با کاستن از تقلیل های مالیاتی برای ثروتمندان آمریکایی، افزایش دهد.

روز شنبه آقای اوباما گفت برنامه بودجه طوری تنظیم شده که دولت فدرال بتواند «با آنچه دارد» به کار خود ادامه دهد.

XS
SM
MD
LG