لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۵۰

اوباما: اقتصاد آمریکا بحران را سپری کرده است


اوباما: اقتصاد آمریکا بحران را سپری کرده است
اوباما: اقتصاد آمریکا بحران را سپری کرده است

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا می گوید ایالات متحده بحران اقتصادی را سپری کرده و هم اکنون تمرکز بر اشتغال و رشد اقتصادی است.

آقای اوباما پیش از رفتن به هاوایی برای گذراندن تعطیلات کریسمس، در یک نشست خبری در کاخ سفید گفت نمایندگان جمهوری خواه و دمکرات برای تصویب کاهش مالیات و بیمه بیکاری، از محدودیت های حزبی گذر کردند.

او گفت کارشناسان اقتصاد معتقدند که تمهیدات اخیر منجر به این خواهد شد که رشد اقتصادی در سال آینده سریع تر از حد تصور باشد.

آقای اوباما پیش بینی کرد که درباره کاهش هزینه برنامه های غیر لازم همزمان با سرمایه گذاری بر اولویت ها، از جمله آموزش، با مجلس نمایندگان بحث های سازنده داشته باشد.

او همچنین گفت انتظار دارد که با مجلس نمایندگان درباره چگونگی برقراری توازن میان بودجه و کاهش مالیات ثروتمندان، مذاکراتی داشته باشد.

رئیس جمهوری آمریکا می گوید هدف کشور باید تقویت طبقه متوسط باشد که به گفته او، همواره بزرگترین نقطه قوت ایالات متحده بوده است.

اظهارات باراک اوباما پس از آن ایراد شد که وزارت بازرگانی آمریکا گزارش داد اقتصاد این کشور درماه های ژوئیه، اوت و سپتامبر، به رشدی سریع تر از میزان پیش بینی دست یافته است.

انجمن ملی مشاوران املاک گزارش داد که فروش مسکن در ماه نوامبر بیش از ۵/۵ درصد از زمان مشابه در سال قبل بوده است.

XS
SM
MD
LG