لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۶

از حمایت عمومی از پرزیدنت اوباما کاسته می شود


یک نظر سنجی جدید در آمریکا نشان می دهد نزدیک به ۶۰ درصد کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند، اعتماد خود را به توانایی پرزیدنت اوباما در هدایت کشور از دست داده اند.

نظر سنجی که مشترکا توسط روزنامه واشنگتن پست و شبکه خبری ای بی سی انجام گرفته، پایین ترین سطح اعتماد عمومی به رییس جمهوری را از زمان به قدرت رسیدن او در نزدیک به ۱۸ ماه پیش منعکس می کند.

این ارزیابی در مورد کارآیی آقای اوباما در حالی انجام می گیرد که او با عملیات نظامی در خارج از کشور، بیکاری بالا در داخل کشور، بازارهای ضعیف سهام و مسکن، و بحران فوران نفت در خلیج مکزیک در جدال است.

نظر سنجی همچنین نشان می دهد فقط ۴۳ درصد رای دهندگان، از جمله یک سوم دموکرات ها، شیوه پرزیدنت اوباما در برخورد با وضع اقتصاد آمریکا را تایید می کنند.

پایین بودن درصد تایید رییس جمهوری هچنین ممکن است بر انتخاب قانون گزاران کنگره در حزب دموکرات تاثیر بگذارد. چهل و نه درصد رای دهندگان احتمالی می گویند در انتخابات کنگره در ماه نوامبر آنها به سود کاندیداهای جمهوری خواه رای خواهند داد. این رقم در مورد دموکرات ها ۴۵ درصد است.

دموکرات ها در حال حاضر اکثر کرسی ها را در مجلس نمایندگان و سنا در اختیار دارند، اما نظر سنجی افزایش نارضایی از قانون گزاران فعلی را نشان می دهد.

XS
SM
MD
LG