لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۱

اوباما: ایران باید به مسئولیتهای خود عمل کند


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا، می گوید او به کوشش برای وادار ساختن ایران به متوقف کردن برنامه توسعه اتمی ادامه خواهد داد.

آقای اوباما روز چهارشنبه در نخستین کنفرانس خبری خود از زمان انتخاب دوباره گفت ایران باید قادر باشد مسئولیت های بین المللی خود را انجام دهد. او قول داد در چند ماه آینده برای کشاندن ایران به بحث با جامعه بین المللی تلاش کند.

رییس جمهوری آمریکا گفت او می خواهد مشاغل را در آمریکا نگاه دارد و به خارج نفرستد.

آقای اوباما در کاخ سفید به خبرنگاران گفت ایالات متحده با ضرب الاجل بسیار روشنی برای گرفتن تصمیمات اقتصادی و حل بحران بودجه کشور روبرو است. اشاره او به آنچه اصطلاحا «پرتگاه مالی» نامیده می شود بود - افزایش اتوماتیک مالیات ها و کاهش هزینه ها که قرار است روز اول ژانویه ۲۰۱۳ آغاز شود. آقای اوباما گفت تنها راه حل این چالش ها همکاری است، و از قانون گذاران خواست قانون اقتصادی را پیش از تعطیلات کریسمس تصویب کنند.

رییس جمهوری همچنین به یک رسوایی که موجب شد دیوید پترایوس ژنرال بازنشسته از مقام خود به عنوان ریاست سی آی ا استعفا دهد پرداخت و گفت او از هیچ رخنه ای در امنیت ملی در ارتباط با رابطه بین پترایوس و پائولا برادول اطلاع ندارد.

آقای اوباما همچنین گفت تحقیقات ادامه دارد ،و در این باره که آیا او باید زودتر از تحقیقات اف بی آی در موردر فعالیت های دیوید پتریوس آگاه می شد یانه قضاوت نمی کند.

آقای اوباما در پاسخ به این پرسش که آیا باید بیشتر مصالحه کند یانه، گفت او کامل نیست ، راه هایی را که می تواند بهتر شود بررسی خواهد کرد و خواهد کوشید رابطه با کنگره را بهتر کند.

رییس جمهوری گفت آمریکاییان می خواهند رهبران آنها بر توسعه کشور تمرکز کنند، نه انتخابات بعدی. او گفت قصد دارد در دور دوم رییس جمهوری بهتری باشد.

آقای اوباما گفت ماموریت او این است که برای کمک به طبقه متوسط سخت کار کند و افزود امریکاییان شایسته هستند دولت بهتری داشته باشند.
XS
SM
MD
LG