لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۲

اعتراض به پیشنهاد افزایش جریمه اجاره های کوتاه مدت مسکن در نیویورک


یک حامی شرکت ایر بی اند بی در نیویورک
یک حامی شرکت ایر بی اند بی در نیویورک

شورای شهر نیویورک پیشنهاد کرده است مالکانی که خانه های خود را برای کوتاه مدت اجاره می دهند، تا ۵۰ هزار دلار جریمه شوند؛ پیشنهادی که با اعتراض هایی روبرو شده است.

شرکت اینترنتی "ایر بی اند بی" (airbnb) که مشتریان آن از جمله صاحب خانه ها در سراسر جهان هستند و املاک خود را از طریق این شرکت به آگهی می گذارند، ضمن اعتراض به این پیشنهاد شورای شهر نیویورک، تلاش می کند کاربرانش در شهر نیویورک بتوانند همچنان از طریق این شرکت املاک خود را اجاره دهند.

معمولا کسانی که چنین خانه هایی را اجاره می کنند، گردشگران هستند که می خواهند به نسبت اجاره یک اتاق هتل، مبلغ کمتری بپردازند و در برخی مواقع، مستأجران و مالک مسکن به طور شریکی از واحد مسکونی استفاده می کنند.

شرکت "ایر بی اند بی" در بسیاری از شهرها با چنین مشکلی مواجه شده است و هتلداران از جمله مخالفان فعالیت این شرکت هستند. این شرکت همچنین از مشتریان خود خواسته نامه ای را امضا کنند که در آن با تصمیم شورای شهر نیویورک مخالفت شده است.

در حالی که بسیاری از مسافران خارجی که برای اقامتی کوتاه به نیویورک می آیند، از طریق "ایر بی اند بی" از صاحبخانه ها اتاق اجاره می کنند، قوانین ایالت نیویورک اجاره کامل یک خانه یا آپارتمان به یک فرد برای مدت کمتر از ۳۰ روز را ممنوع کرده است.

مستاجران می توانند در این ایالت مادامی که صاحب خانه ملک خود را تخلیه نکند، بخشی از آن را برای کوتاه مدت اجاره کنند.

در حال حاضر قوانین شهری در نیویورک برای کسانی که برای بار اول قوانین اجاره را نقض کنند و ملک خود را به فضایی برای اجاره کوتاه مدت تبدیل کنند، جریمه یک هزار دلاری در نظر رفته است.

مصوبه پیشنهادی شورای شهر نیویورک، این جریمه را از هزار دلار به ۱۰ هزار دلار افزایش می دهد و حداکثر جریمه را نیز از ۲۵ هزار دلار کنونی، به ۵۰ هزار دلار افزایش می دهد.

نیویورک یکی از توریستی ترین شهرهای جهان است.

XS
SM
MD
LG