لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۹

تلاش یک خودرو برای ورود غیرمجاز به آژانس امنیت ملی آمریکا به درگیری کشید


تلاش راننده یک خودرو در روز چهارشنبه برای ورود غیرمجاز به آژانس امنیت ملی ایالات متحده در «فورت مید» ایالت مریلند به درگیری و تیراندازی انجامید که در نتیجه آن سه نفر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مسئولان مربوطه، در جریان درگیری صبح امروز تیراندازی هایی هم در گرفت، اما گمان نمی‌رود که آن سه نفر بر اثر اصابت گلوله زخمی شده باشند.

آژانس امنیت ملی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد حادثه حدود ساعت ۷ صبح به وقت محلی و زمانی آغاز شد که فردی با یک خودرو قصد داشت بدون در اختیار داشتن مجوز‌ وارد مجموعه آژانس شود

تحقیقات در این زمینه با هدایت پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، در جریان است.

گوردون جانسون مأمور ویژه تحقیقات اف‌بی‌آی ساعاتی بعد در یک نشست خبری گفت، پلیس فدرال در حال جمع آوری مدارک و اطلاعات است، اما به نظر نمی‌رسد یک حمله برنامه ریزی شده باشد.

به گفته او، راننده خودرو، یکی از نگهبانان آژانس و یک عابر در جریان حادثه زخمی شده‌اند. او جزئیات بیشتری از نحوه زخمی شدن این افراد و این که چه کسی تیراندازی را آغاز کرد ارائه نداد.

این مقام اف‌بی‌آی به شدت جراحات راننده خودرو نیز اشاره نکرد، اما گفت که علاوه بر راننده، دو نفر دیگر که همراه او در خودرو بودند نیز بازداشت شده‌اند و بازجویی از آنها در جریان است.

او وضعیت مامور پلیس و عابر زخمی شده را باثبات اعلام کرد و گفت خطری جان آنها را تهدید نمی‌کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG