لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۶

پس از تاکید آمریکا بر باقی ماندن تحریم‌های کره‌شمالی؛ «کیم‌جونگ اون» بار دیگر خط و نشان کشید


در ادامه خط و نشان کشیدن رهبری کره شمالی در روزهای اخیر، این‌بار کیم جونگ اون گفته است که ناکامی در مذاکرات با آمریکا خطر احیای تنش را افزایش داده و تمایل دارد که با رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار کند اگر به ادعای او ایالات متحده «رفتاری درست» داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی روز شنبه ۲۴ فروردین، درجریان نشست حزب حاکم این کشور گفته است که تا پایان سال جاری میلادی برای آمریکا منتظر می‌ماند تا تصمیم بگیرد «منعطف‌تر» باشد.

اظهارات رهبر کره شمالی پس از آن است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه ۲۲ فروردین و در کاخ سفید در جریان دیدار با رئیس جمهوری کره جنوبی گفت تا زمان رسیدن به توافق، تمامی تحریم‌های کره شمالی به جای خود باقی می‌ماند.

رئيس جمهوری ایالات متحده، درماه فوریه در شهر هانوی ویتنام برای دومین بار با کیم جونگ اون دیدار کرده بود. این دیدار اما بدون رسیدن به توافق، ناتمام ماند.

رهبر کره شمالی بر لغو کلیه تحریم‌های اعمال شده آمریکا علیه کشورش اصرار دارد؛ در حالی که دولت پرزیدنت ترامپ تاکید دارد تا خلع سلاح کامل و قابل راستی آزمایی هسته‌ای، تحریم‌ها باقی خواهد ماند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG