لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۴

نماینده ویژه ایالات متحده در امور کره شمالی: آمریکا ضرب‌الاجل کره شمالی را نمی پذیرد


نماینده ویژه ایالات متحده در امور کره شمالی از پیونگ یانگ خواست تا به میز مذاکره باز گردد و گفت که واشنگتن ضرب الاجل اعلام شده از سوی کره شمالی را نمی پذیرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، استیفن بیگان، نماینده ویژه ایالات متحده در امور کره شمالی روز دوشنبه ۲۵ آذرماه با بیان این که ایالات متحده مهلتی را به عنوان ضرب الاجل نمی شناسد، گفت که ما کاملا از توان بالقوه کره شمالی برای انجام اقدامی تحریک‌آمیز در روزهای آینده، مطلع هستیم.

آقای بیگان در ادامه از کره شمالی خواست تا به مذاکرات با آمریکا بازگردد و با خطاب قراردادن مقامات این کشور گفت: «زمان آن است تا کارمان را انجام دهیم. بیایید تمامش کنیم. ما اینجاییم و شما هم می‌دانید چطور ما را پیدا کنید.»

نماینده ویژه ایالات متحده در امور کره شمالی، در آستانه ضرب الاجل پایان سال میلادی پیونگ یانگ برای نرمش واشنگتن در مذاکرات خلع سلاح، یکشنبه وارد کره جنوبی شده است.

کره شمالی ضرب الاجلی برای واشنگتن تعیین کرده است تا پیش از پایان سال میلادی امتیازهایی در مذاکرات متوقف شده هسته ای ارائه دهد و از این رو به فشارها بر واشنگتن شدت می بخشد.

کره شمالی ماه گذشته مذاکرات هسته ای در سطح کاری با ایالات متحده را ترک کرد. پیونگ یانگ واشنگتن را برای این توقف مقصر معرفی می کند.

کره شمالی از آن زمان تهدید کرده است که آزمایش های هسته ای و پرتاب موشک های دوربرد را از سر خواهد گرفت.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، و پرزیدنت ترامپ از ژوئن ۲۰۱۸ سه بار ملاقات کرده اند، اما موفق نشده اند به پیشرفتی در خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ برسند.

اختلاف بر سر سرعت لغو‌ تحریم ها و نحوه برچیدن برنامه هسته ای کره شمالی است.

تقریبا تمام موشک هایی که کره شمالی امسال آزمایش کرده است کوتاه برد بوده اند. پرزیدنت ترامپ گفته است مشکلی با این امر ندارد، چون این موشک ها تهدیدی برای ایالات متحده محسوب نمی‌شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG