لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۵

آمریکا و کره شمالی در آستانه دومین نشست، کارهایی برای انجام دارند


استیون بیگن، نماینده ویژه ایالات متحده در مذاکرات با کره شمالی
استیون بیگن، نماینده ویژه ایالات متحده در مذاکرات با کره شمالی

بخش انگلیسی صدای آمریکا - «استیون بیگن» نماینده ویژه ایالات متحده در مذاکرات با کره شمالی، تازه ترین گفتگوهای خود در پیونگ یانگ در آستانه دومین نشست پرزیدنت ترامپ و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، را «سازنده» توصیف کرده است، اما یادآوری می کند کارهای بسیاری لازم است انجام شود.

وزارت خارجه آمریکا می گوید استیون بیگن موافقت کرده است که دست کم یک بار دیگر با کیم یونگ چول، همتای کره شمالی اش، پیش از نشست رهبران دو کشور در ۲۷ و ۲۸ فوریه در هانوی ویتنام، ملاقات کند.

کیم جون هیونگ، استاد دانشکده مطالعات بین المللی دانشگاه هاندونگ، می گوید جای تعجب ندارد که ملاقات های بیشتری باید انجام بگیرد: «طرف آمریکایی به دفعات از کره شمالی خواسته بود ملاقات های کاری برگزار شود. با این وجود طی یک سال گذشته از زمان سفیر اخیر کیم یونگ چول به آمریکا ملاقاتی صورت نگرفته است. از این رو دیدار هفته گذشته نخستین ملاقات کاری دو طرف بوده است.»

کیم یونگ هیون، استاد مطالعات کره شمالی در دانشگاه دانگوک، معتقد است نتیجه گفتگوهای استیون بیگن در پیونگ یانگ ممکن است توافقی بر سر پیشنهادهای آمریکا در ازای توقف آزمایش های هسته ای و موشکی کره شمالی باشد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG