لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۰

دیدگاه| ترامپ در برابر کره شمالی سیاست خارجی «آمریکا نخست» را دنبال می کند


یادداشتی در واشنگتن اگزمنر از جنا الیس، حقوقدان قانون اساسی آمریکا و مدیر «سیاست عمومی» در «موسسه جیمز دابسون»

رئیس جمهوری آمریکا در ارتباط با لغو یا انجام مذاکره با کره شمالی موضع محکم یکدستی داشته است؛ این که این اجلاسی بر سر منافع آمریکا در خلع سلاح هسته ای است.

از رویکرد «آمریکا نخست» انتقاد شده که خودمحورانه، عوامانه و ملی گرایانه است، اما آمریکا همیشه آگاهانه دولتی مصمم به حفظ استقلال عمل خود بوده است.

در مقاطعی منافع آمریکا و دیگر کشورها مانند نمونه اجلاس کره شمالی با هم در یک خط قرار می گیرد، اما یک دولت ملی نخست باید نگران منافع شهروندان خود باشد. این جا تمایز بنیادی فلسفی میان حقوق بشر و حقوق مسلم فردی روشن می شود که در کانون رویکرد «آمریکا نخست» ترامپ قرار دارد. دولت ما قرار است نخست مدافع ما و نماینده راستین منافع آمریکایی ها باشد.

یکی از خطرناک ترین تهدیدها علیه حاکمیت آمریکا در حال حاضر معاهدات سازمان ملل متحد و ادامه درخواست ها برای پیوستن ایالات متحده به آن پیمان نامه ها است.

اگر آمریکا به امضای کنوانسیون های سازمان ملل متحد ادامه بدهد، در واقع بخشی از اداره کشور را به یک میانجی جهانی سپرده، آن کنوانسیون ها را بر قوانین عالی کشور ارجح دانسته و از حفاظت از حقوق فردی ما دست کشیده است.

پرزیدنت ترامپ هشیاری فوق العاده ای در باره چرایی اهمیت «آمریکا نخست» نشان داده است. برخورداری از یک رئیس جمهور و دولتی که اختیارات مشروع ایالات متحده در حفظ جایگاه خود به عنوان رهبر مستقل جهان آزاد را تشخیص می دهد، در جهت منافع عالی مردم آمریکا است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG