لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۰

جنگنده اف ۳۵ می‌تواند موشک‌های بین قاره‌ای کره شمالی را ردگیری کند


یک نمونه از جت های جنگنده لاکهید مارتین اف ۳۵
یک نمونه از جت های جنگنده لاکهید مارتین اف ۳۵

یک آزمایش انجام شده در سال ۲۰۱۴ شواهدی ارائه می دهد مبنی بر این که جت جنگی اف ۳۵ آمریکا می تواند سلاح قابل اعتمادی علیه تهدید یک موشک بالیستیک شلیک شده از کره شمالی باشد.

وبسایت فاکس نیوز در گزارشی نوشت: حسگرهای فوق پیشرفته اف ۳۵ می توانند به دیگر تجهیزات ردیابی دفاع موشکی کمک کرده تا یک موشک بالیستیک بین قاره ای پرتاب شده به دست کره شمالی نابود شود.

جان مونتگمری، یکی از مدیران توسعه تجاری واحد هدف گیری شرکت «نورتروپ» به «دفنس وان» گفته است که اطلاعات گردآوری شده توسط اف ۳۵ می تواند به سیستم های دفاع موشکی «تاد» انتقال یابد: «با این وضع، پرتابگر اطلاعات لازم را در مکان مناسب برای پرتاب دارد. از این رو نیازی به تجسس راداری نیست.»

این ارزیابی به یک گزارش «اینساید دفنس» اشاره دارد که به نقل از دانکن هانتر، عضو جمهوریخواه کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا، نوشته است جت جنگی آمریکا می تواند یک موشک بالیستیک بین قاره ای را در فاز نخست جدا شدن از سکوی پرتاب ساقط کند.

خبر این آزمایش که در سال ۲۰۱۴ انجام شده تا چند روز پیش منتشر نشده بود زیرا تایید آن به چند سال زمان نیاز داشت.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG